Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Nietrzeźwy kierujący wyeliminowany z dalszej jazdy dzięki zgłoszeniu

2020-06-25 14:25:44 (ost. akt: 2020-06-25 14:31:47)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Dzięki informacji o pijanym mężczyźnie za kierownicą, nowomiejscy policjanci zatrzymali 52-latka, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj ok. godz. 17:30 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że w miejscowości Mroczno 52-letni kierujący audi znajduje się pod działaniem alkoholu. Na miejsce interwencji pojechali policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy zatrzymali wskazany pojazd do kontroli. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że siedzący za kierownicą 52-latek ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu.
 
Podczas sprawdzania danych mężczyzny w systemach informatycznych okazało się jeszcze, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta bowiem obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz mieszkaniec gminy Grodziczno ponownie stanie przed sądem
 
 
Przypominamy!
Zgodnie z Kodeksem Karnym za niestosowanie się do orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast gdy osoba taka była wcześniej prawomocnie skazana za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub prowadziła pojazd w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.
KPP Nowe Miasto

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages