Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Kolejny kierujący rażąco przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym

2020-06-20 11:27:24 (ost. akt: 2020-06-20 12:39:59)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Prędkość – nadmierna i przekroczona jest najczęstszą przyczyną najtragiczniejszych wypadków drogowych. Dlatego nowomiejscy policjanci regularnie prowadzą kontrole prędkości osiąganych przez kierowców. Kolejny kierowca stracił prawo jazdy z powodu rażącego przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym. To 21 taki przypadek w tym roku.

Funkcjonariusze ogniwa ruchu drogowego, w ramach codziennej służby prowadzą pomiary prędkości na terenie całego naszego powiatu.
 
Patrol ogniwa ruchu drogowego prowadził pomiar prędkości w Mrocznie, w miejscu, które już kilkakrotnie było wskazywane na Krajowej Mapie Zagrożeń jako miejsce w którym właśnie prędkość jest przekraczana. Policyjny pomiar wskazał, że kierujący fiatem ducato przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h. 26-letni mieszkaniec województwa lubelskiego został zatrzymany przez policjantów, którzy zatrzymali mu prawo jazdy, został on także ukarany mandatem karnym oraz wzbogacił się o 10 punktów karnych.
 
 
Fakty w pigułce:

W minionym 2019 roku nowomiejscy policjanci ujawnili 7240 wykroczeń przeciwko bezpieczeństwo w komunikacji, aż 3998 przypadków dotyczyło przekroczenia prędkości.
W 41 przypadkach, były to przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Dla właśnie tylu kierowców skończyło się to zatrzymaniem uprawnień do kierowania na okres co najmniej 3 miesięcy.
Od początku tego roku nowomiejscy policjanci ujawnili 21 przypadków przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

 
 
Pamiętajmy:
 
Wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca się czas niezbędny na odpowiednią reakcję, zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu.

 
Im większa prędkość pojazdu tym:
gorsze postrzeganie otoczenia przez kierowców i ograniczony odbiór informacji,
mniejsza przyczepności opon do nawierzchni,
dużo większa energia zderzenia z innym pojazdem lub stałą przeszkodą i tragiczniejsze skutki dla kierowcy, pasażerów oraz osób postronnych.


KPP Nowe Miasto

 

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages