Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podsumowali projektowe działania w szkole w Nowym Grodzicznie

2020-01-22 15:25:32 (ost. akt: 2020-01-22 15:37:05)
Świąteczny korowód przeszedł przez wieś

Świąteczny korowód przeszedł przez wieś

Autor zdjęcia: SP Nowe Grodziczno

Szkoła Podstawowa w Nowym Grodzicznie od grudnia 2019 do stycznia 2020 roku realizowała projekt „Tradycje bożonarodzeniowe świadczące o tożsamości narodowej Polaka”. Placówka ubiega się o certyfikat „Szkoła wierna dziedzictwu”.

Kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych jest ważne dla społeczności szkolnej, która podejmuje szereg działań wprowadzających uczniów, rodziców, nauczycieli i lokalną społeczność w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Zorganizowano warsztaty kulinarne z pieczeniem pierników. Uczniowie przygotowali paczki dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich i upominki dla chorych parafian. Była zbiórka słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Pacółtowie. W okresie przedświątecznym uczniowie stroili sale lekcyjne i robili kartki świąteczne. Zorganizowano też warsztaty bożonarodzeniowe.

Wolontariusze odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Grodzicznie z życzeniami, upominkami i jasełkami. Był Bieg Mikołajkowy i wizyta św. Mikołaja. Zorganizowano klasowe wigilie, jasełka i przemarsz świątecznego korowodu przez wieś, wspólnie śpiewano kolędy i pastorałki.

Ostatnim etapem realizacji projektu „Tradycje bożonarodzeniowe świadczące o tożsamości narodowej Polaka” była Wieczornica Bożonarodzeniowa zorganizowana w auli szkoły, podczas której poznano zwyczaje bożonarodzeniowe różnych regionów Polski. Zebrani dowiedzieli się też, jak wyglądała Wigilia w rodzinie Piłsudskich. Po wspólnym kolędowaniu przyszedł czas na degustacje potraw.

— Projekt przyczynił się do przybliżenia uczniom, rodzicom i społeczności lokalnej ważnego dla każdego Polaka - chrześcijanina wycinka z historii, kultury naszego regionu. Dzięki zrealizowanym przedsięwzięciom uzmysłowił uczestnikom projektu, co jest sensem ludzkiego życia i że przestrzeganie norm etycznych, kulturowych zgodnych z religią chrześcijańską prowadzi do urozmaicenia więzi w komunikacji międzyludzkiej, zakorzenienia w młodym pokoleniu poczucia tożsamości narodowej — relacjonują realizatorzy działań ze szkoły w Nowym Grodzicznie.
Grażyna Jonowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages