Poniedziałek, 28 września 2020. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Kolejna artystyczna uczta w boleszyńskim sanktuarium

2020-01-07 21:07:04 (ost. akt: 2020-01-07 23:09:21)
Joanna Trzepiecińska podczas koncertu w boleszynie

Joanna Trzepiecińska podczas koncertu w boleszynie

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W boleszyńskim sanktuarium odbył się koncert bożonarodzeniowy z udziałem znanych artystów. Była to kolejna inicjatywa ks. kanonika Piotra Nowaka, proboszcza parafii i kustosza Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej.

Był to już kolejny koncert we wnętrzach zabytkowej świątyni, w ołtarzu której króluje wizerunek Matki Bożej Bolesnej. Tym razem w prezbiterium kościoła zaprezentowali się artyści znani z ekranów TV, scen koncertowych i festiwali.

Sentymentalny recital kolęd i pastorałek dała znana aktorka i piosenkarka Joanna Trzepiecińska. Pani Joannie akompaniował Bogdan Hołownia, muzyk jazzowy, pedagog i wykładowca. Przed boleszyńską publicznością wystąpił również stały gość koncertów i ich współorganizator — bas baryton Krzysztof Gwiazda.
Przed koncertem odbyły się prezentacje artystyczne dzieci z koła teatralnego ze Szkoły Podstawowej w Słupie. Uczniowie przedstawili inscenizację na podstawie baśni Andersena. Spektakl słowno-muzyczny spotkał się z życzliwym przyjęciem publiczności. Przygotowaniem młodych artystów zajmowały się nauczycielki Katarzyna Mróz i Beata Kozłowska
Gwiazda boleszyńskiego koncertu – Joanna Trzepiecińska, nie kryła ciepłych słów. Dziękowała publiczności i podkreślała klimat świątyni. — Macie tu wspaniałego księdza proboszcza — dodała artystka.
Proboszcz boleszyńskiej parafii już zaprasza na kolejny koncert, tym razem Walentynkowy, który odbędzie się z udziałem artystów scen łódzkich dnia 16 lutego.

Więcej o wydarzeniu znajdzie się na łamach piątkowej "Gazety Nowomiejskiej".
ul
Ksiądz Piotr Nowak z występującymi artystamiPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages