Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Większa „życiowa przestrzeń” dla społeczności szkolnej w Zajączkowie

2019-11-10 13:24:10 (ost. akt: 2019-11-10 13:27:07)
Moment przecięcia wstęgi do nowej części szkoły

Moment przecięcia wstęgi do nowej części szkoły

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W Szkole Podstawowej w Zajączkowie oficjalnie otwarto nowo wybudowane skrzydło budynku szkoły. W ten sposób placówce przybyła dodatkowa „przestrzeń”, zwiększająca komfort nauczania.

Inwestycja mogła być zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego, skąd Urząd Gminy w Grodzicznie pozyskał 820 tysięcy złotych na rozbudowę budynku i 232 tysiące złotych na termomodernizację. Gmina zainwestowała razem nieco ponad milion złotych.

Głównym wykonawcą robót było Komunalne Przedsiębiorstwo Wielobranżowe w Grodzicznie, które zbudowało pięć nowych sal lekcyjnych, korytarze, toalety, gabinet pielęgniarki i inne pomieszczenia gospodarcze. Wykonano także plac, a w starej części docieplono ściany i posadzki, wymieniono okna, dach i źródło ciepła.

Na początku uroczystości odbył się apel, po którym przecięto wstęgę. Ksiądz kanonik Marek Lubieniecki, proboszcz parafii w Tylicach poświęcił obiekt. Następnie nauczycielka Sylwia Dłutkowska-Węsiora przedstawiła rys historyczny założonej w XIX wieku szkoły. Nie obyło się bez życzeń i upominków dla placówki.

Na ręce Urszuli Zakrety, dyrektorki szkoły w Zajączkowie trafiła m.in. pamiątkowa tablica. Życzenia złożyli także Andrzej Ochlak, starosta nowomiejski oraz Mieczysław Wojtaszko, prezes KPW w Grodzicznie.
Uroczystość podsumował występ uczniów upamiętniający rocznicę 11 listopada.
red

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages