Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Każdy zawodnik wrócił do domu z Ostaszewa z medalem i z satysfakcją, że pomógł małemu Maćkowi

2019-10-06 20:41:45 (ost. akt: 2019-10-06 20:53:23)
Po wręczeniu nagród po biegu w kategorii kobiet

Po wręczeniu nagród po biegu w kategorii kobiet

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Niedzielne popołudnie w Ostaszewie zdominowała impreza charytatywna pn. Ostaszewo Aktywne dla Autyzmu. Były to biegi przełajowe w różnych kategoriach, sprint rowerowy i nordic walking. Akcja dedykowana była małemu Maćkowi z Hartowca.

Był to już drugi bieg charytatywny organizowany w Ostaszewie. Z zaproszenia na tegoroczny skorzystało 175 uczestników, którzy wystartowali w biegach, przejechali trasę rowerową i przeszli w kategorii nordic walking. W Ostaszewie można było zobaczyć zarówno seniorów, jak i najmłodszych — nawet maluchów w wózkach dziecięcych.

Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Ostaszewo z pomocą wielu firm, instytucji i organizacji społecznych, a także osób prywatnych.
Obserwując przebieg imprezy można było zauważyć doskonałą koordynację i obsługę poszczególnych elementów pikniku przez zaangażowane osoby — począwszy od konferansjerki, poprzez same biegi wraz z zabezpieczeniem, na gastronomii skończywszy.

Bieg skrzatów w kat. dziewcząt wygrała Amelia Wilczewska, a w kat. chłopców Kacper Wilczewski. W biegu głównym kobiet najlepszą okazała się Wioleta Falba, natomiast w kat. mężczyzn niepokonanym był Marcel Brestvater. Wyścig rowerowy kobiet wygrała Katarzyna Lewicka, a mężczyzn Daniel Zakrzewski. Marsz nordic walking kobiet zwyciężyła Olga Szczepańska. Wśród mężczyzn triumfował Szymon Kwaśniewski. (Więcej wyników znajdzie się na łamach piątkowej „Gazety Nowomiejskiej”.

Wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali okolicznościowymi medalami, a najlepsi statuetkami. Każdy bez wyjątku mógł skosztować doskonale przyrządzonych lokalnych smakołyków, które przygotowały niezawodne gospodynie z Ostaszewa i Hartowca. ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages