Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Festyn rodzinny w Boleszynie

2019-06-08 12:12:54 (ost. akt: 2019-06-08 12:14:56)
Jedna z festynowych konkurencji - przeciąganie liny

Jedna z festynowych konkurencji - przeciąganie liny

Po raz piąty Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Rodziców, Szkoła Podstawowa oraz miejscowa Parafia na boisku szkolnym w Boleszynie odbył się festyn pod hasłem „Rodzina, Tradycja, Patriotyzm”.

Wszystkich zebranych przywitała pani dyrektor Anna Gużyńska i pani sołtys Maria Nadolska wraz z wójtem Gminy Grodziczno panem Tomaszem Szczepańskim i zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy. Przeprowadzono szereg konkursów i zabaw rodzinnych. Było malowanie twarzy oraz wyrabianie naczyń glinianych na kole garncarskim, wypożyczonym z Kaczego Bagna. W szkole działała kawiarenka z pysznymi ciastami, sokami, kawą i herbatą za symboliczną złotówkę. Przed szkołą bezpłatnie serwowano grochówkę oraz kiełbaskę z grilla. Zmagania sportowe były nagradzane medalami, zaś wiedzowe nagrodami rzeczowymi. Dzieci otrzymywały słodycze, lody, soki. Wszystkie te atrakcje były zakupione z funduszu sołeckiego oraz z pieniędzy przekazanych przez firmę BIOGAL.

Tradycyjną konkurencją był bieg przełajowy o puchar wójta Gminy Grodziczno, który odbył się w dwóch kategoriach : szkoła podstawowa i ponadpodstawowa. Pierwsze miejsca zdobyli : Maciej Byczkowski, Dominik Wrzosek. W zmaganiach „Turbokozaka” najlepszym był Daniel Rynkowski, na torze przeszkód w grupie młodszej Olga Szczepańska, w grupie starszej Mikołaj Szulc, przeciąganie liny wygrała drużyna : Krystian Czapliński, Mateusz Stalęga, Natalia Mówińska, Angelika Zakrzewska.

Bardzo widowiskowa konkurencja to zawsze rzut surowym jajkiem na odległość, w której najlepsze były Natalia Mówińska z Angeliką Zakrzewską. W rzucie wałkiem bezkonkurencyjna okazała się Elżbieta Grzywacz. W konkursie ogólnowiedzowym najlepsze były Olga Szczepańska i Roksana Różankowska, natomiast rodzic – dziecko para : Barbara Nadolska i jej mama Natalia Nadolska.

SP Boleszyn


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages