Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Koncert z okazji Dnia Matki w boleszyńskim kościele

2019-05-27 12:13:52 (ost. akt: 2019-05-27 12:22:35)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W zabytkowym kościółku w Boleszynie odbył się koncert Danuty Błażejczyk i Krzysztofa Gwiazdy z okazji Dnia Matki. W wydarzeniu artystycznym uczestniczyła liczna grupa gości.

Z inicjatywy ks. Piotra Nowaka, proboszcza i kustosza Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej odbył się kolejny koncert, tym razem Danuty Błażejczyk, znanej wokalistki oraz Krzysztofa Gwiazdy, bas barytona, który niejednokrotnie gościł m.in. na scenach powiatu nowomiejskiego. W prezbiterium zaśpiewały także dwie małe solistki, parafianki z pobliskiego Zalesia. Swój udział zaznaczył również pianista Stanisław Deja.

Koncert dedykowany był wszystkim matkom i występujący wyrażali im uznanie słowem oraz śpiewem. Prawdziwym przebojem koncertu stała się piosenka Sen Mamy autorstwa Krzysztofa Gwiazdy. Końcowym akcentem muzycznego spotkania było wykonanie utworu Alleluja z Oratorium Mesjasz autorstwa G.F. Haendla przez Dawida Wesołowskiego, organistę Katedry Toruńskiej.

Wszystkich gości koncertu, po wyjściu z kościoła, czekała niespodzianka — stół ze słodkim poczęstunkiem, przygotowany z inicjatywy księdza Piotra.
Stanisław R. Ulatowski

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages