środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Drużyna z Mroczna druga w województwie w Ogólnopolskim Turnieju Ruchu Drogowego

2019-05-16 17:41:13 (ost. akt: 2019-05-16 17:46:27)
Zadowoleni ze zdobycia drugiego miejsca uczniowie ze szkoły z Mroczna z opiekunką 

Zadowoleni ze zdobycia drugiego miejsca uczniowie ze szkoły z Mroczna z opiekunką 

Autor zdjęcia: SP Mroczno

W dniu 14 maja 2019 r. w Iławie odbył się finał wojewódzki Warmińsko - Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod hasłem „Rowerem do wolności”, którego głównym organizatorem był WORD w Olsztynie.

Do rywalizacji przystąpiło 18 najlepszych drużyn naszego województwa. Powiat nowomiejski w starszej kategorii wiekowej reprezentowali gimnazjaliści z Mroczna.
Jest to turniej bardzo wymagający, ponieważ składa się, aż z czterech konkurencji.

W pierwszej kolejności wszyscy uczestnicy turnieju rozwiązywali test wiedzy (z zasad ruchu drogowego i odrębny, z zasad panujących na skrzyżowaniach) po czym rozgrywano konkurencje sprawnościowe. Były to: jazda rowerem po specjalnie przygotowanym torze przeszkód oraz jazda rowerem w miasteczku ruchu drogowego. Uczniowie doskonałe reprezentowali umiejętności jazdy na rowerze. Tor przeszkód pokazywał, jak wspaniale młodzi ludzie opanowali jednoślad. Tu nieważny był czas pokonania przeszkód - ważna była precyzja, koncentracja, umiejętność zachowania równowagi, oraz oczywiście opanowanie stresu. Rywalizacja była zacięta, a każdy z uczestników starał się bezbłędnie przejechać tor przeszkód, co było nie lada wyczynem, gdyż składał się on z 250 drobnych i 8 dużych elementów.
Zawodnicy mieli również sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy. Był on bardzo realny. Ich zadaniem było ratowanie pasażerów samochodu osobowego z wypadku.

Uczniowie, którzy godnie reprezentowali nasz powiat to: Patrycja Mikczyńska, Patrycja Raszkowska i Maciej Żuralski. Nauczycielem, który przygotował uczniów do turnieju jest pani Aneta Bartnicka.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

SP Mroczno
Zadowoleni ze zdobycia drugiego miejsca uczniowie ze szkoły z Mroczna z opiekunką 

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages