Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Konkurs „Do Hymnu” – druga edycja w Mrocznie

2019-05-14 15:20:48 (ost. akt: 2019-05-14 15:24:19)
Uczniowie całej szkoły zaśpiewali: Hymn państwowy, Rotę oraz Gaude Mater Polonia

Uczniowie całej szkoły zaśpiewali: Hymn państwowy, Rotę oraz Gaude Mater Polonia

Autor zdjęcia: SP Mroczno

W tym roku ruszyła druga edycja konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury „Do Hymnu”. Z wszystkich szkół w Polsce Komisja zakwalifikowała 300 placówek. Wśród nich znalazła się Szkoła Podstawowa w Mrocznie. Przesłuchanie przez komisję odbyło się 8 maja 2019 r.

Uczniowie całej szkoły przygotowani przez nauczycielkę muzyki Joannę Dąbrowską i pod jej kierownictwem wykonali trzy konkursowe utwory: obowiązkowy Hymn państwowy, Rotę oraz Gaude Mater Polonia. Przygotowane utwory przed niezależną komisją musiało wykonać minimum 50 % uczniów. Trudność polegała na wykonaniu utworów a capella, w oryginalnej tonacji, bez nagłośnienia.

Przesłuchania i nagrania wykonywanych utworów dokonało niezależne jury konkursowe w osobach: prof. Wioletta Miłkowska oraz dr Ewa Rafałko , reprezentujące Uniwersytet im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Po przesłuchaniach przewodnicząca jury wręczyła na ręce pani dyrektor – Edyty Zielaznej dyplom uczestnictwa w tym niezwykłym przedsięwzięciu, a wszystkim uczniom pogratulowała wykonania pieśni, postawy oraz zaangażowania. Szkolny zespół wokalny, który po części konkursowej wykonał pieśń ,,Niepodległa” uzyskał wiele pochwał i gratulacji.

Wszyscy, zarówno uczniowie jak i nauczyciele, podkreślili to wyjątkowe wydarzenie swoim uroczystym strojem . Atmosferę dopełniła dekoracja szkoły nawiązująca do barw narodowych, na którą jury i zaproszeni goście zwrócili swoją uwagę wyrażając podziw i uznanie.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i życzymy powodzenia.

SP Mroczno
Uczniowie całej szkoły zaśpiewali: Hymn państwowy, Rotę oraz Gaude Mater Polonia

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages