Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Góralskie granie i śpiewanie w boleszyńskim sanktuarium

2019-01-07 16:33:31 (ost. akt: 2019-01-07 16:42:16)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Sanktuarium Matki Boskiej Boleszyńskiej odbył się już jedenasty koncert, którego głównym organizatorem był ks. Piotr Nowak, proboszcz parafii. Tym razem grano i śpiewano w podhalańskim stylu i nie tylko.

Jako, że mamy okres świąteczno-noworoczny, spotkanie było zatytułowane "Kolęda w Boleszynie". Kościół zapełniony był do ostatniego miejsca i wielu słuchaczy uczestniczyło w półtoragodzinnym koncercie na stojąco.

W prezbiterium zabytkowej świątyni pw. Świętego Marcina Biskupa wystąpili Hanka Rybka, wokalistka rodem z Podhala i akompaniujący jej Górale. Artystce towarzyszył Krzysztof Gwiazda, bas baryton, znany z wielu występów na terenie powiatu nowomiejskiego, któremu akompaniował pianista Stanisław Deja. Śpiewak przedstawił utwory swojego autorstwa i zachęcał do wspólnego śpiewania kolęd i pieśni o tematyce świątecznej.
Świątecznym akcentem, który zadedykowano gościom, którzy przybyli na koncert był jasełkowy występ dzieci ze szkoły w Wielkim Leźnie.

Ks. Piotr Nowak, proboszcz parafii, który zapowiada kolejne imprezy muzyczne w kameralnym wnętrzu kościoła. Proboszcz dodał, że kolejny koncert odbędzie się już w okresie wielkopostnym . ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages