Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Dzień Seniora w Boleszynie z niespodziankami

2018-12-22 23:55:26 (ost. akt: 2018-12-23 00:01:06)

Autor zdjęcia: Elżbieta Grzywacz

W wiejskiej świetlicy w Boleszynie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Seniora połączone z wigilią. Imprezę zorganizowano przy współpracy z fundacją Działyńskich z Nowego Miasta oraz dzięki funduszom gminy Grodziczno, z których skorzystało Stowarzyszenie KGW z Boleszyna.

Uroczystość była jednym z finalnych działań projektu „Parafialny Uniwersytet Tradycji”, który realizowała fundacja Działyńskich wraz z ks. Piotrem Nowakiem, proboszczem boleszyńskiej parafii.

Z zaproszenia organizatorów skorzystali przede wszystkim seniorzy, a także Andrzej Ochlak,starosta powiatu nowomiejskiego, Tomasz Szczepański, wójt gminy Grodziczno, Helena Laskowska, pracownik Urzędu Gminy Grodziczno, Beata Kozłowska, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Słupie wraz z uczniami, Maria Nadolska, sołtys Boleszyna z przedstawicielem Rady Sołeckiej oraz Kinga Wrzosek, radna gminy Grodziczno.

Po powitaniu zebranych uczniowie z SP w Słupie (parafia boleszyńska) zaprezentowali montaż słowno - muzyczny na okoliczność Dnia Seniora, połączony tematycznie z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Program został przygotowany pod kierunkiem Beaty Kozłowskiej. Następnie przełamano się opłatkiem i składano życzenia świąteczno-noworoczne.

Wreszcie nadeszły upragnione chwile wspólnego biesiadowania przy suto zastawionym stole, rozmów i radowania się z bycia razem. Dodatkowymi atrakcjami popołudnia była prezentacja efektów warsztatów prowadzonych dla uczestników „Parafialnego Uniwersytetu Tradycji”: pokaz tańców - poloneza oraz tańca dworskiego – pavany, a także wspólne kolędowanie. Nie lada zaskoczeniem zwłaszcza dla dorosłych był Mikołaj, który pojawił się, by obdarować upominkami wszystkich przybyłych na tę uroczystość — relacjonuje Elżbieta Kozłowska z grona organizatorów imprezy .

Kilkugodzinne spotkanie upłynęło w ciepłej i przemiłej atmosferze. Seniorzy, żegnając się, serdecznie dziękowali organizatorom za zaproszenie, nie kryjąc przy tym ogromnej radości i wzruszenia. Zapewniali, że będą z utęsknieniem oczekiwać przyszłorocznego Dnia Seniora. red

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages