Sobota, 17 sierpnia 2019. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Święto Niepodległej w Szkole Podstawowej w Zajączkowie

2018-11-17 14:36:08 (ost. akt: 2018-11-17 14:40:18)
W czasie niepodległościowej uroczystości w Zajączkowie

W czasie niepodległościowej uroczystości w Zajączkowie

Autor zdjęcia: SP Zajączkowo

W piątek 9 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Zajączkowie odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna, rodzice i zaproszeni goście.

Część oficjalna rozpoczęła się wprowadzeniem Pocztów sztandarowych OSP Kulig i Zajączkowa oraz wciągnięciem flagi na maszt przez przedstawicieli służb mundurowych IV-tej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Następnie przy tablicy pamiątkowej przedstawiciele władz gminy, regionu, organizacji pozarządowych, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze, po czym ks. kanonik Marek Lubieniecki odmówił modlitwę za poległych w walce za ojczyznę.

Okolicznościowe przemówienie wygłosiła Pani Dyrektor, która zaznaczyła, że dzisiejszy patriotyzm wymaga od nas innego typu poświęcenia – kształcenia się, angażowania się społecznego, szacunku dla symboli narodowych, dbania o środowisko, gdyż jest to niezbędne, by nasz kraj się rozwijał. Życie w wolnym i suwerennym kraju jest wielkim darem, który trzeba pielęgnować.

Dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę został wkopany dąb pamięci.

Po części oficjalnej odbyły się występy artystyczne uczniów klasy VI i VII. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Uwagę przyciągała piękna dekoracja i taniec z flagami.

Po występach artystycznych zostały ogłoszone wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego z okazji „100 leci Niepodległej” oraz Szkolnego Konkursu z wiedzy o Symbolach Narodowych i wręczeni nagród.

Aby podkreślić wyjątkowość uroczystości odbyło się wspólne, wielopokoleniowe śpiewanie pieśni patriotycznych.
Galowy strój i przypięty na nim biało-czerwony kotylion świadczył o szacunku dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu.

Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem 4 zwrotek hymnu Polski o godz.11.11 .

SP Zajączkowo
W czasie niepodległościowej uroczystości w Zajączkowie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages