Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Akademia z okazji Święta Niepodległości w szkole w Zwiniarzu

2018-11-16 15:03:14 (ost. akt: 2018-11-16 15:06:25)
Na akademii z okazji odzyskania niepodległości w szkole w Zwiniarzu

Na akademii z okazji odzyskania niepodległości w szkole w Zwiniarzu

Autor zdjęcia: SP Zwiniarz

11 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej w Zwiniarzu odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: sekretarz gminy Grodziczno pani Teresa Dzierżak – Górzyńska, radni i sołtysowie wsi Świniarc i Zwiniarz, uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz społeczność lokalna.

Na początku wszyscy odśpiewali wszystkie zwrotki Hymnu Państwowego. Uczniowie klas 0 – VIII przygotowali program artystyczny na który złożyły się wiersze, piosenki i tańce. Rodzice zaprezentowali poezję patriotyczną oraz zabrzmiał wspólny śpiew patriotycznych pieśni.

Pani dyrektor Justyna Wiecierzycka dziękując wszystkim za przybycie powiedziała: „Uroczystość ta była piękną lekcją historii. Przypomniała tragedię rozbiorów, trudne lata walk o niepodległość i radość z odzyskania wolności. To dobry czas aby wśród uczniów wzbudzić przywiązanie do Ojczyzny i symboli narodowych”.
Uczestnicy spędzili niedzielne popołudnie w rodzinnej, patriotycznej atmosferze. Czas umilał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

SP Zwiniarz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages