Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Warsztaty dla uczniów szkoły w Zajączkowie

2018-11-08 16:13:27 (ost. akt: 2018-11-08 16:18:22)
Podczas warsztatów w szkole w Zajączkowie

Podczas warsztatów w szkole w Zajączkowie

Autor zdjęcia: SP Zajączkowo

W Szkole Podstawowej w Zajączkowie odbyły się dwudniowe warsztaty w ramach projektu „ Nasze miejsce. Lokalna historia, pamięć i dziedzictwo w edukacji dzieci i młodzieży – edycja III”.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego i dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra.

Pod kierunkiem etnologów, uczniowie klas VI i VII samodzielnie odkrywali dziedzictwo, tradycje i historię swojej najbliższej okolicy. Pracowali z fotografią poznając jej historię oraz ze starymi przedmiotami znajdującymi się w szkolnym muzeum. W rodzinnych domach poszukiwali stare zdjęcia, które pokazują elementy kultury lokalnej, życie codzienne lub momenty odświętne. Zaciekawienie lokalnością pozwoliło uczniom dostrzegać w niej wartość, przekonać się, że to, co bliskie, może być równie fascynujące, jak to, co dalekie, a także wzmacniać poczucie więzi z miejscem zamieszkania.

SP Zajączkowo
Podczas warsztatów w szkole w Zajączkowie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages