Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

Śmieci mało, ale satysfakcja jest

2018-10-08 12:07:56 (ost. akt: 2018-10-08 13:26:08)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Tradycyjnie na zakończenie sezonu turystycznego odbył się spływ porządkowy zorganizowany przez sekcję kajakarską Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubawskiej.

Ekologiczne spotkanie odbyło się pod egidą jubileuszowej 25. kampanii Sprzątanie Świata pod hasłem "Akcja - segregacja! 2 x więcej 2 x czyściej". Lokalne firmy turystyczne udostępniły kajaki, którymi od mostu w Kuligach do elektrowni wodnej w Kaczku popłynęło 19 osób. Pogoda dopisała.

Marek Połomski, komandor spływu przypomniał o bezpieczeństwie na wodzie. Wel na sprzątanym odcinku jest rzeką o różnorodnym charakterze. W niektórych odcinkach jest zarośnięty trzciną i ma około 2 metrów szerokości, by wzdłuż wsi Kaczek szeroko rozlać się pomiędzy olchowym lasem. Pojawiają się także duże głazy, sporo przeszkód w postaci przewróconych drzew i znane bystrze "Szumy" pod Jakubkowem. Mimo utrudnień nikt nie zaliczył tzw. kabiny i nie wpadł do wody.

Odcinek od Kulig był już porządkowany kilka lat temu. Dlatego społecznicy uzbierali ledwie kilka worków śmieci, głównie butelek szklanych i plastikowych. Widać efekty regularnych akcji porządkowych.

Na zakończenie spływu Jan i Marzena Czaplińscy, gospodarze elektrowni w Kaczku, przygotowali dla wodniaków ognisko z kiełbaskami i gorącą kawą. Śmieci z Jakubkowa i Kaczka odebrali pracownicy Urzędów Gmin z Mszanowa i Grodziczna. Upominki od starostwa powiatowego dla uczestników przekazał Krzysztof Puwalski.

mzal


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages