Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Żniwne świętowanie w Grodzicznie

2018-09-03 22:27:42 (ost. akt: 2018-09-03 22:38:13)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Kolejne dożynki w powiecie nowomiejskim świętowano w Grodzicznie. Wójt Tomasz Szczepański odbierając chleb z rąk starostów, obiecał dzielić go sprawiedliwie.

Święto Plonów gminy Grodziczno rozpoczęła msza święta polowa odprawiona w asyście kapłanów, przez ks. Mirosława Owczarka, dziekana dekanatu Rybno. Po zakończeniu części religijnej, korowód dożynkowy, prowadzony przez parafialno-gminną orkiestrę dętą, przeszedł na plac przy urzędzie, gdzie kontynuowano uroczystość.

Zaszczyt bycia starostami dożynek gminy Grodziczno mieli Janina Kniczek z Nowego Grodziczna i Krzysztof Rzepkowski z Grodziczna. Tradycyjnie para starostów wręczyła Tomaszowi Szczepańskiemu, gospodarzowi gminy, bochenek dożynkowego chleba. Wójt zadeklarował, ze będzie go dzielił sprawiedliwie i życzył wszystkim dobrej zabawy na imprezie dożynkowej.

Potem uhonorowano rolników wybranych w poszczególnych sołectwach. Puchary wójta wręczono: Jadwidze i Kazimierzowi Mowińskim z Boleszyna, Elżbiecie i Janowi Józefowicz z Ostaszewa, Barbarze i Marcinowi Licznerskim ze Świniarca, Renacie i Wacławowi Religom z Trzcina, Zofii i Tomaszowi Góralskim z Nowego Grodziczna, Justynie i Tadeuszowi Rogozińskim z Kowalik, Jadwidze i Marianowi Lewandowskim z Katlewa, Janowi Łukaszewskiemu z Linowca, Annie i Romanowi Kaczorowskim z Grodziczna, Marii i Jerzemu Gramann ze Zwiniarza, Ryszardzie i Michałowi Dmochewiczom z Kulig, Marcie i Dariuszowi Adamskim z Zajączkowa, Renacie Staszyńskiej z Lorek, Rafałowi Kaczyńskiemu z Mroczna, Wojciechowi Zelma z Rynku, Angelice Krezymon z Montowa oraz Krystynie i Józefowi Sarnowskim z Mroczenka.

Konkurs na wieniec dożynkowy wygrało Ostaszewo, przed Grodzicznem i Zwiniarzem. Pozostałe wsie — Montowo, Katlewo, Mroczenko wyróżniono talonami. Kolejny konkurs na stroik dożynkowy wygrało Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych w Grodzicznie. Drugie było Koło Gospodyń Wiejskich z Mroczna i trzecie Stowarzyszenie Rozwoju Wsi z Ostaszewa.

Tradycyjnie swoje wyróżnienia dla starostów wręczyli Andrzej Ochlak, starosta powiatu w towarzystwie Katarzyny Trzaskalskiej, wicestarosty oraz Zbigniew Ziejewski, szef powiatowych struktur Izby Rolniczej. Swoje upominki wręczył starostom wójt grodzickiej gminy.

Jak na dożynki przystało, swoje stoiska z lokalnymi przysmakami prezentowały Koła Gospodyń Wiejskich, zapraszając do degustacji. Gościom dożynek zadedykowano kilka koncertów. Zaprezentowały się Kaczki z Nowej Paczki, Exces, Mister Dex i Family.
Stanisław R. Ulatowski

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages