Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Żal było opuszczać gościnny obóz strażacki w Ostaszewie

2018-07-30 19:18:19 (ost. akt: 2018-07-30 19:21:52)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Zakończył się tygodniowy obóz polsko-niemieckiej młodzieży pożarniczej nad Jeziorem Hartowiec w Ostaszewie. Uczestnicy zgodnie mówią, że było integracyjnie i swojsko.

Międzynarodowy Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu nowomiejskiego i niemieckiego powiatu Oldenburg odbywał się w Polsce po raz trzeci. Wcześniej podobne spotkania z udziałem młodzieży nowomiejskiej odbyły się w Niemczech.

Dla młodych pożarników przygotowano atrakcyjny program pobytu. Były to wycieczki i zajęcia rekreacyjno-sportowe w ośrodku Hartek.

Podczas uroczystego apelu, który oficjalnie kończył obóz, wręczono puchary i upominki za udział w rozgrywkach sportowych. Kadra niemiecka uhonorowana została pamiątkowym grawerowanym dyplomem, jako pamiątką pobytu w Ostaszewie. Natomiast młodzież niemiecka zrobiła niemałą niespodziankę i przygotowała 20-metrowy wąż strażacki, na którym wypisała swoje nazwiska i odcisnęła dłonie. Wieczór zakończyła wspólna dyskoteka.

Nasze przedsięwzięcie wsparła finansowo Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, olsztyński Urząd Marszałkowski oraz samorządy powiatu nowomiejskiego — powiedział bryg. Jacek Auda, komendant powiatowy PSP w Nowym Mieście.
ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages