Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Uroczystość w Szkole Podstawowej w Zajączkowie

2018-07-19 11:31:01 (ost. akt: 2018-07-19 11:34:24)
Podczas uroczystości w szkole w Zajączkowie

Podczas uroczystości w szkole w Zajączkowie

Autor zdjęcia: SP Zajączkowo

20 czerwca odbyła się w Szkole Podstawowej w Zajączkowie uroczystość z okazji rocznicy odsłonięcia tablicy upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość ta była jednocześnie podsumowaniem działań w ramach starania się o certyfikat Szkoła Wierna Dziedzictwu.

W ramach zaplanowanych zadań, które odbywały się w ciągu roku szkolnego, uczniowie przygotowali plakaty, gazetki, wystawę książek, brali udział w konkursach plastycznych i wiedzowych. Głównym tematem byli oczywiście Żołnierze Wyklęci. Podczas uroczystości gościliśmy przedstawicieli Stowarzyszenia Reduta Tradycji i Historii Ziemi Lubawskiej, pana Adama Kopiczyńskiego oraz pana Andrzeja Sarnowskiego. Obaj panowie wdzięcznym słowem docenili podtrzymywanie pamięci o poległych żołnierzach i wręczyli nagrody uczniom, którzy brali udział w konkursach. Zaproszona 68 Drużyna Harcerska im. Tadeusza Kościuszki z Mroczna zaprezentowała swoje piosenki, harcerki poprowadziły zabawy, w które włączyli się także uczniowie naszej szkoły. Drużynowy Piotr Thimm omówił jak funkcjonuje ich drużyna, jakie podejmują działania zachęcając tym samym, aby w naszej szkole powstała w przyszłości podobna drużyna harcerska.

SP Zajączkowo
Podczas uroczystości w szkole w Zajączkowie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages