Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Dzieci z Boleszyna czytają … nie tylko po polsku

2018-06-12 17:43:56 (ost. akt: 2018-06-12 17:45:50)
Dzieci przygotowały czekoladowe muffinki z flagami państw, którymi częstowali. Produkty i słodkie upominki ufundowała Rada Rodziców.

Dzieci przygotowały czekoladowe muffinki z flagami państw, którymi częstowali. Produkty i słodkie upominki ufundowała Rada Rodziców.

Autor zdjęcia: SP Boleszyn

W piątek 08.06.2018 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Boleszynie uczestniczyły w wydarzeniach promujących czytelnictwo i naukę języków obcych.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, pod hasłem „Czytanie łączy”.

Akcja ta została połączona z kampanią promującą czytelnictwo: „Jak nie czytam, jak czytam”, w ramach której dzieci przygotowały mole książkowe, które zdobiły salę, a także uczestniczyły w ogólnopolskim biciu rekordu jednoczesnego czytania książek, który rozpoczął się o godzinie 10:00. Przez kilkanaście minut każdy uczeń czytał swoją ulubioną książkę. Kampanię tę w szkole nadzorowała p. Ewa Nowak.

Akcja promująca czytelnictwo połączona była z Dniem Języków Obcych. Młodsze dzieci oglądały bajki w języku angielskim, natomiast dzieci starsze z klas IV – VII słuchały czytanego przez nauczycielką j. angielskiego „Kopciuszka”. Dzień Języków Obcych uświetniły scenki w języku angielskim i niemieckim przygotowane przez uczniów z klas IV, VI i VII pod opieką nauczycielek p. Marii Markowskiej i p. Kamili Lewsza.

Dzieci miały okazję sprawdzić znajomość słówek i uczestniczyć w różnych konkursach. Wykonały też prace plastyczne – plakaty i samodzielnie przygotowały czekoladowe muffinki z flagami różnych państw, którymi uczestnicy zostali poczęstowani. Produkty i słodkie upominki ufundowała Rada Rodziców.

SP Boleszyn


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages