Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Był festyn w Boleszynie

2018-06-11 15:13:45 (ost. akt: 2018-06-11 15:17:55)
Dzieci na szkolnej scenie w Boleszynie

Dzieci na szkolnej scenie w Boleszynie

Autor zdjęcia: SP Boleszyn

Po raz czwarty Szkoła Podstawowa w Boleszynie z Radą Rodziców oraz z sołectwami: Boleszyn, Kowaliki i Stowarzyszeniem Koło Gospodyń Wiejskich w Boleszynie zorganizowała Festyn Rodzinny Rodzina, Tradycja, Patriotyzm – 100 – lecie niepodległości.

Impreza miła charakter otwarty dla wszystkich mieszkańców i ich rodzin. Wśród zaproszonych gości był wójt Gminy Grodziczno pan Tomasz Szczepański, a gmina zakupiła puchary i medale.

Po otwarciu odbył się występ uczniów poświęcony rodzinie, wiersze recytowali laureaci szkolnego i powiatowego konkursu recytatorskiego. Później odbyło się szereg konkursów sportowych i wiedzowych dla dzieci i rodziców.

W ramach festynu zorganizowano również Dzień Dawcy Szpiku, podczas którego można było zarejestrować się jako potencjalny dawca komórek macierzystych szpiku do bazy DKMS. Zaplanowano również śpiewanie pieśni patriotycznych, zdjęcie z barwami narodowymi. Cały czas czynne były punkty gastronomiczne z zupą, kiełbaską z grilla, kawiarenka z ciastami, zapiekankami, lodami. Dzieci otrzymały wafelki, soczki i lody, a uczestnicy konkursów i zawodów medale, nagrody rzeczowe. Większość atrakcji było sfinansowane z funduszy sołeckich wsi Boleszyn i Kowaliki. Dzień ten był okazją do spotkań sąsiedzkich i świetnej zabawy oraz świętowania 100 – lecia niepodległości.

Zwycięzcy biegu w dwóch kategoriach wiekowych, o puchar wójta Gminy Grodziczno to : Dagmara Wrzosek i Maciej Rogoziński, kolejne miejsca na podium zajęli : Piotr Snopkowski – II miejsce, Mikołaj Szulc – III miejsce, Przemysław Konicz – II miejsce, Mateusz Stalęga – III miejsce. W konkursie wiedzowym dla dziecka i rodzica wygrały : Julia i Ewa Zakrzewskie, II miejsce : Ewa i Tomasz Galińscy, III miejsce : Kinga i Małgorzata Rolka. Jak zwykle wiele emocji wywołała konkurencja rzutu surowym jajkiem na odległość w parach. Zwycięzcy to : Andrzej i Bartłomiej Galińscy, II miejsce : Jolanta Jendrycka i Ryszard Domżalski, III miejsce : Daniel Rynkowski i Paweł Snopkowski. Slalom z torem przeszkód najszybciej pokonali: Maja Szmit i Tomasz Galiński – I miejsce, Mateusz Zakrzewski – II miejsce, Daniel Żurawski – III miejsce. W rzucie wałkiem dla pań po zaciętej rywalizacji zwyciężyła Anna Snopkowska, II miejsce zajęła Justyna Rogozińska, III miejsce Jolanta Mówińska. Konkurs wiedzowy dla uczniów w kategorii kl. I – III wygrał Tomasz Galiński, II miejsce zajęła : Marta Grzywacz, III miejsce : Julia Zakrzewska. W kategorii kl. IV – VII najlepsza okazała się Wiktoria Czaplińska, II miejsce zajął Maciej Byczkowski, a trzecia była Zuzanna Zielińska.

SP Boleszyn

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. klisza #2517362 | 83.6.*.* 11 cze 2018 21:22

    Ktoś znalazł na strychu aparat marki "Druh" i napstrykał fotek....

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages