Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

"Szkoła Młodych Patriotów" w Zwiniarzu

2018-05-03 11:16:36 (ost. akt: 2018-05-03 11:22:50)
Majowy piknik nad jeziorem

Majowy piknik nad jeziorem

Autor zdjęcia: SP Zwiniarz

Szkoła Podstawowa w Zwiniarzu uczestniczy w projekcie „Szkoła Młodych Patriotów”, którego opiekunem jest nauczycielka Irena Krajewska.

W ramach  tego projektu w szkole uczczono święta majowe, a  szczególnie święto Uchwalenie Konstytucji 3 maja, które połączono z obchodami „Roku Dla Niepodległej”.

Uczniowie zorganizowali sondaż  wśród rodziców, nauczycieli, uczniów  i mieszkańców wsi na temat: Co to jest patriotyzm i czym jest patriotyzm lokalny. Wyniki sondażu zostały przedstawione podczas apelu. 

Dla większości osób patriotyzm oznacza nich m.in.: miłość do ojczyzny, poczucie przynależności do narodu, kultury, tradycji, szacunek do symboli narodowych. Klasy  starsze IV-VI  wykonały plakaty z okazji „Roku dla Niepodległej”, a klasy młodsze 0-III  chorągiewki. Narodowe symbole i barwy zostały zaprezentowane podczas spaceru wokół wsi, który zakończył się piknikiem majowym nad jeziorem.

Tego samego dnia dzieci z klasy I - III pod kierunkiem p. Elżbiety Dorawa i p. Barbary Klinickiej przygotowały montaż  słowno - muzyczny z okazji Dnia Ziemi. Hasłem tegorocznej kampanii jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Jako jej mieszkańcy, wiemy że musimy o nią dbać, aby była dla nas takim domem, o jakim wszyscy marzymy. 

Elżbieta Dorawa SP ZwiniarzCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


 
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages