Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

„Czujemy się bezpiecznie” - gminne eliminacje w Grodzicznie

2018-04-16 18:12:05 (ost. akt: 2018-04-16 18:17:37)
Na pamiątkowej fotografii

Na pamiątkowej fotografii

Autor zdjęcia: Organizatorzy

12 kwietnia 2018r. odbył się w Grodzicznie IX Gminny Turniej dla dzieci 6-letnich "Czujemy się bezpiecznie”.

Organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Grodzicznie oraz Szkoła Podstawowa w Zajączkowie, całość przebiegu turnieju koordynowała Irena Zielińska.

Celem turnieju, organizowanego zresztą już od wielu lat jest przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, poznanie podstawowych znaków drogowych, poszerzenie informacji na temat zagrożeń wynikających z kontaktów z obcymi ludźmi, zabaw w niebezpiecznych miejscach, ale także pokazanie prawidłowych postaw w różnych sytuacjach, wzywanie pomocy. To doskonała okazja by integrować dzieci i zachęcić ich do zdrowej rywalizacji.

Udział w konkursie wzięły dzieci z oddziałów przedszkolnych ze wszystkich szkół w Gminie Grodziczno. Dzieci w trzyosobowych drużynach miały do wykonania rożne zadania dotyczące bezpieczeństwa. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: dzielnicowych: st. asp. Martyna Roch-Szkutnik, ml. asp. Jarmiła Mówińska, a także pielęgniarka Bożena Kamińska i strażak Marcin Wiśniewski z OSP Kuligi.

Członkowie komisji mieli trudne zadanie, ponieważ wszystkie dzieci zachwyciły dużą wiedzą i znajomością zasad bezpieczeństwa. Na zakończenie turnieju dzieci otrzymały dyplomy, nagrody i upominki.  Spotkania takie to doskonała okazja by przybliżyć dzieciom rolę policjantów, lekarzy i strażaków w społeczeństwie i uświadamiać im jak ważne jest bezpieczeństwo i jak bardzo potrzebne są służby ratunkowe.

Wyniki turnieju:
SP Nowe Grodziczno – I miejsce
SP Mroczno – II miejsce
SP Zajączkowo – III miejsce
SP Zwiniarz – IV miejsce
SP Boleszyn – V miejsce

Wygrana drużyna z SP Nowe Grodziczno będzie reprezentować Gminę Grodziczno na Powiatowym Turnieju „Czujemy się bezpiecznie”, który odbędzie się 20 kwietnia 2018r.
w SP 2 w Nowym Mieście Lub.
Organizatorzy


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages