Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Drogi, stadion. Kolejna burzliwa sesja w Grodzicznie

2018-03-26 13:44:23 (ost. akt: 2018-03-27 10:43:38)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W poniedziałek 26 marca odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Grodziczno. Pogłębiają się konflikty pomiędzy radnymi i sołtysami.

Podczas kolejnej sesji w Grodzicznie dyskutowano o zasadności budowy boiska w Grodzicznie. Do polemiki włączył się obecny na sali Andrzej Galiński, właściciel biogazowni w Boleszynie. Przedsiębiorca przedstawił negatywne stanowisko mieszkańców swojej wsi dla stadionu. Temat ucięła Urszula Plitt, przewodnicząca Rady Gminy. Jak stwierdziła, stadion nie jest przedmiotem obrad.

Rozbudowana dyskusja dotyczyła dróg powiatowych. Na sali obecni były Ryszard Kłosowski, dyrektor nowomiejskiego Zarządu Dróg Powiatowych oraz Katarzyna Trzaskalska, wicestarosta powiatu. Urzędnicy przedstawili harmonogram tegorocznych działań oraz długofalowych ustaleń. Priorytetem ma być wpisanie drogi powiatowej Mroczno - Słup do planu remontów na lata 2019 - 24.

Jak stwierdziła Plitt, "jedynym przyjemnym fragmentem tej sesji" było wręczenie kwiatów i gratulacje dla zwycięzców plebiscytu na Super Sołtysa Powiatu nowomiejskiego. Pierwsze miejsce zajął Piotr Hauzer z Linowca, a trzecie Henryka Łużyńska z Ostaszewa.

Więcej szczegółów, zarzuty sołtysów do radnych oraz sprawozdanie z krytyki w kierunku władz gminy w kolejnym wydaniu "Gazety Nowomiejskiej".

mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. obserwator #2475359 | 83.6.*.* 31 mar 2018 11:06

  I jeszcze remont Domu Ludowego w Mrocznie. Koszty planowane ponad pół miliona i jeszcze urosną. Wyjdzie ponad 600 tysięcy, a może i to jeszcze za mało.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. reszta świata #2474981 | 37.47.*.* 30 mar 2018 18:37

  brawo, p.Agnieszko-to prawda,że oportuniści pokazują pazury, gdy im sie prawdę powie. Zasadne jest , by radni wycofali ten pomysł stadionu i to pod koniec kadencji. Mroczno za dużo wymaga od reszty śpołeczności naszej gminy. W centrum gminy brak wielu inwestycji, o kanalizacji też należy wspomnieć- BISKUPIEC W PRASIE PODAJE ILE TO LINII KANALIZACYJNEJ ZBUDUJE, TROCHĘ I STADION ZMODERNIZUJE, A NASZA GMINA PAKUJE CO SIE DA ...W MROCZNO- CHYBA TROCHĘ PRZESADA , JEST TYLE POTRZEB, A WÓJT , PRZEWODNICZĄCA RADY- INTERES I PRZYSIĘGĘ Z POCZĄTKU KADENCJI ZAPOMNIEL I- DLA DOBRA CAŁEJ RESZTY GMINY!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. taki tam #2473941 | 185.122.*.* 29 mar 2018 17:34

  PAgnieszko ty wariatko byki to ty masz w szopie jak nie masz zielonego pojęcia o boisku i piłce to się nie wtrącaj a i to was wszystkich boli że w MROCZNIE

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. zal #2471708 | 85.202.*.* 27 mar 2018 07:56

  Panie Redaktorze, wg mnie, nie wydaje mi się, że P. Plitt, stwierdziła w tak niespójny sposób "jedynym przyjemnych fragmentem tej sesji"...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Agnieszka #2471448 | 178.213.*.* 26 mar 2018 19:06

   Wcale sie nie dziwie, ze ludzi z okolic tak bardzo porusza temat stadionu. W naszej gminie nie ma nic.. ani porządnych dróg, ani kanalizacji, nawet chodników czy lamp.. a gdzie tu takie fanaberie. Szczerze wątpię, zeby z tego obiektu korzystaly dzieci, to pomysł pod tych starych byków, co nie mają czego się złapać to sobie graja w piłkę. A srednia wieku to pewnie 40 lat.. Jak gmina martwi się o kondycję fizyczną obywateli, to niech w kazdej miejscowości bedzie sprawne boisko. To wystarczy. No bo kto np. ze Zwiniarza czy Zajaczkowa będzie jechal do Mroczna... No i pomijając w ogóle ten bezsensowny pomysl, to dlaczego akurat padło na Mroczno?? Chyba każdy ma rozum.

   Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages