Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Powitanie wiosny w szkole w Boleszynie

2018-03-22 14:49:09 (ost. akt: 2018-03-22 14:51:20)
Dzieci wyszły na wieś i witały wiosnę

Dzieci wyszły na wieś i witały wiosnę

Autor zdjęcia: SP Boleszyn

W Szkole Podstawowej w Boleszynie zorganizowano „Święto Wiosny”. W tym dniu uczniowie podzielili się na cztery drużyny odzwierciedlające żywioły: ogień – czerwień, woda – zieleń, ziemia – żółty, powietrze – niebieski oraz wzięły udział w licznych zabawach i konkursach.

Cała impreza rozpoczęła się czytaniem książek w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Następnie odbył się konkurs recytatorski zorganizowany przez panie Justynę Domżalską i Katarzynę Jabłońską. Udział wzięło 22 dzieci. Pierwsze miejsce w kategorii klas I-III zdobyła Marta Grzywacz, drugie – Daniel Żurawski, trzecie – Julia Zakrzewska. Natomiast w kategorii klas IV-VII pierwsze miejsce zdobył Miłosz Grzywacz, drugie – Zofia Wrzosek, trzecie – Piotr Snopkowski. Wyróżnieni zostali: Paweł Snopkowski, Lena Gorczyńska, Nadia Będzłowicz i Mikołaj Manerowski. Nagrody dla zwycięzców i osób wyróżnionych zakupiła Rada Rodziców. Podczas „Święta Wiosny” uczniowie wzięli również udział w plebiscycie na najpopularniejszą książkę. Top 3 wygląda następująco: „Bracia Lwie Serce” Astrid Lindgren, „Ten Obcy” Irena Jurgielewiczowa, „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery. Pełna lista została wywieszona w bibliotece szkolnej. Na koniec dzieci wykonały kukły Marzanny oraz wiosenne gałązki i przemaszerowały z nimi przez wieś żegnając zimę.

SP Boleszyn


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages