Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Młodzież mogła zaplanować przyszłość

2018-02-28 12:37:58 (ost. akt: 2018-02-28 12:49:11)

Autor zdjęcia: nadesłane

W Szkole Podstawowej w Mrocznie odbył się dzień zawodoznawczy. Cieszył się on dużym zainteresowaniem. Uczestnicy mogli zapoznać się z różnymi zakładami pracy oraz szkołami ponadgimnazjalnymi.

W Szkole Podstawowej w Mrocznie zorganizowano „Dzień zawodoznawczy”. Jest to cykliczne przedsięwzięcie, które cieszy się dużym zainteresowaniem. Dyrektor Edyta Zielazna wraz z Tomaszem Szczepańskim, wójtem gminy Grodziczno powitali wszystkich zebranych oraz życzyli owocnych rozmów. Uczniowie oraz rodzice z gminy Grodziczno mogli skorzystać z doświadczenia i wiedzy fachowców w wielu dziedzinach.

W tym roku dla przedstawicieli zawodów przygotowano 24 stanowiska. Do udziału w dniu zawodoznawczym przystąpili między innymi: KPP Nowe Miasto, KP PSP Nowe Miasto, Nadleśnictwo Lidzbark, Urząd Gminy Grodziczno, Starostwo Powiatowe, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzicznie, Sąd Rejonowy w Nowym Mieście, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowym Mieście, Powiatowy Urząd Pracy, Ośrodek Zdrowia, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostródzie, Gminna Biblioteka Publiczna w Grodzicznie.

Uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych ofertę dalszej edukacji proponowało sześć szkół ponadgimnazjalnych: Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku, Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście, Zespół Szkół w Lubawie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy oraz Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Lidzbarku.

Zaproszeni goście reprezentujący swoje zawody oraz zakłady pracy poświęcili wolny czas, aby podzielić się wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi. Widoczne było duże zainteresowanie młodych ludzi różnymi rodzajami pracy.

opr. AL
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. obserwator #2451608 | 83.6.*.* 1 mar 2018 20:10

    Gratuluję SP Mroczno wspaniałej tradycji. Panie Wójcie a dlaczego nic podobnego nie dzieje się w szkole w Grodzicznie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages