Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Parafialny Dzień Seniora zwiniarskiej parafii w Truszczynach

2018-01-28 13:53:29 (ost. akt: 2018-01-28 20:13:03)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Zwyczajem trwającym od wielu lat są spotkania mieszkańców trzech gmin należących do parafii w Zwiniarzu. W tym roku taki Dzień Seniora odbył się w Truszczynach w gminie Rybno.

Do truszczyńskiej remizy remizy przybyło ponad 120 osób z gmin Grodziczno, Rybno i Lubawa. Spotkanie rozpoczęła msza święta, która odprawił ks. Paweł Sławomir Figurski, proboszcz parafii pw. Świętego Mikołaja Biskupa w Zwiniarzu. Wygłoszone kazanie poświęcił ludziom złotego wieku i ich roli w rodzinie oraz społeczeństwie.

Potem, przed wspólną biesiadą, do gości zwróciła się Maryla Kozłowska, sołtys Truszczyn, organizatorka spotkania wraz z Radą Sołecka, a następnie przemówili gospodarze poszczególnych gmin —Tomasz Węgrzynowski, wójt gminy Rybno, Tomasz Szczepański, wójt gminy Grodziczno i Tomasz Ewertowski, wójt gminy Lubawa. Gościnnie na spotkaniu wystąpiła orkiestra dęta z Rybna wraz z solistkami. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. K. #2428041 | 37.47.*.* 28 sty 2018 21:25

    Mam nadzieję, że będąc w okolicy wójt Szczepański zapoznał się z drogami prowadzącymi do i ze Zwiniarza. Wyjazd na Hartowiec to jawna kpina z wszystkich, którzy z tej drogi są zmuszeni korzystać. No i droga do Montowa... Ujmę to tak, gdyby była serem, to tylko szwajcarskim z taką ilością dziur.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages