Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Kolędnicy misyjni z Grodziczna w Jabłonowie Pomorskim

2018-01-18 13:25:51 (ost. akt: 2018-01-18 13:28:44)
Mali kolędnicy z Grodziczna z opiekunami

Mali kolędnicy z Grodziczna z opiekunami

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

W sobotę, 13 stycznia, w Jabłonowie Pomorskim odbyło się 2. Spotkanie Kolędników Misyjnych Diecezji Toruńskiej.

W spotkaniu wzięły również udział dzieci z Dziecięcego Koła Misyjnego z par. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Grodzicznie, wraz z opiekunami ks. wikariuszem Krzysztofem Kownackim i p. Katarzyną Truszczyńską. Warto zaznaczyć, że była to jedyna grupa z terenu gminy Grodziczno, a nawet z powiatu nowomiejskiego.
Pierwsza część spotkania rozpoczęła się w Centrum Kultury i Sportu, gdzie najpierw odbył się konkurs gwiazd betlejemskich i strojów grup kolędniczych. Następnie misjonarz świecki Rafał Solski podzielił się świadectwem niesienia Ewangelii o Jezusie Chrystusie
w Mongolii. Na koniec pierwszej części Sekretarz Krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci Anna Sobiech przypomniała o symbolach tegorocznego misyjnego kolędowania oraz istocie modlitwy pięciu palców.

Centralnym punktem diecezjalnego spotkania kolędników misyjnych była Msza św. w kościele pw. Chrystusa Króla, której przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.

Składam serdeczne podziękowania Urzędowi Gminy w Grodzicznie za udostępnienie pojazdu, którym wraz z dziećmi mogliśmy udać się na to spotkanie do Jabłonowa Pomorskiego i reprezentować szkoły z terenu naszej gminy.

ks. Krzysztof Kownacki

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages