Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Świąteczne spotkanie w szkole w Mrocznie

2017-12-24 09:00:00 (ost. akt: 2017-12-23 19:41:12)
Uczniowie wystawili jasełka

Uczniowie wystawili jasełka

Autor zdjęcia: SP Mroczno

W tym roku w Szkole Podstawowej w Mrocznie uroczysta akademia wprowadzająca nas w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia odbyła się w piątek 22 grudnia.

W świąteczny nastrój wprowadzili wszystkich uczniowie z koła muzycznego, którzy zainscenizowali jasełka. Dzieci i młodzież, przygotowani przez panią Ewę Rutkowską oraz panią Joannę Dąbrowską, w bardzo interesujący sposób przedstawiły wydarzenia biblijne związane z narodzeniem Pana Jezusa. Wszyscy w pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odegrali swoje role. Na scenie zaroiło się od aniołów i pasterzy, a do Dzieciątka, Maryi i Józefa tradycyjnie przybyli Trzej Królowie. Wszystko to przy pięknym śpiewie i dźwiękach kolęd wykonanych przez grupę szkolnych muzyków.

Po występie uczniów głos zabrała Dyrektor Edyta Zielazna, która w imieniu własnym oraz Wicedyrektor Krystyny Socha złożyła wszystkim serdeczne świąteczno-noworoczne życzenia. Podziękowała również osobom i instytucjom, które skierowały do naszej szkolnej społeczności życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

W klasach odbyły się też wigilie klasowe. W tym dniu wszyscy zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu. Każdy mógł skosztować wigilijnych potraw przygotowanych przez rodziców i uczniów. W salach lekcyjnych rozbrzmiewał radosny śpiew tradycyjnych kolęd i utworów o charakterze świątecznym. Nieco później odbyło się spotkanie wigilijne Dyrekcji, nauczycieli i obsługi szkoły, emerytów i przedstawicieli Rady Rodziców, któremu także towarzyszyła wesoła, miła i rodzinna atmosfera.

Cała społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Mrocznie życzy wszystkim zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą one okazją do zadumy, ale i radości z rodzinnego spotkania. Niech przyniosą wytchnienie od codziennych zmagań i trosk. Niech Gwiazda Betlejemska rozświetli życia mrok, a Boża Dziecina sprawi, że wspaniały będzie Nowy Rok!
SP Mroczno


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages