Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Podchody z fizyką w Zwiniarzu

2017-11-22 15:13:40 (ost. akt: 2017-11-22 15:18:01)
Uczniowie w czasie podchodów

Uczniowie w czasie podchodów

Autor zdjęcia: SP Zwiniarz

Uczniowie 7 klasy Szkoły Podstawowej w Zwiniarzu, podzieleni na dwie grupy, we wtorkowy poranek, wyruszyli ze swoimi opiekunami na poszukiwanie zadań, ukrytych na wcześniej wyznaczonej trasie.

Celem każdej grupy było odnalezienie i prawidłowe rozwiązanie zadań z fizyki, oraz wyścig z czasem, ponieważ punktowane było również dotarcie do miejsca zbiórki w najkrótszym czasie.

Podchody były formą powtórzenia i przygotowania do pracy klasowej w niestandardowej formie. Uczniowie fajnie się bawili szukając ukrytych zadań i byli skupieni przy ich rozwiązywaniu. Zadania wymagały od młodzieży przeprowadzenia doświadczenia, wypisania odpowiednich danych, zamiany jednostek, właściwego podstawienia do wzoru, wnioskowania, szukania informacji w Internecie.

Zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia w których uczniowie mieli np. wyznaczyć gęstość klucza mając do dyspozycji różne przybory, albo korzystając z aplikacji, która pokazywała ich prędkość, obliczyć jaką drogę przeszliby w tym tempie w ciągu godziny lekcyjnej. Młodzież znalazła również siłomierz i ziemniaki, a ich zadaniem było m.in. ustalić masę tych ziemniaków.
Jeden z punktów regulaminu Podchodów z Fizyką brzmiał: ubierz się ciepło i baw dobrze. Siódmoklasiści ze Zwiniarza uczestnicząc w tej zabawie zastosowali się do tego punktu.
SP Zwiniarz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages