Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Lepiej poznali swoją małą Ojczyznę

2017-11-16 15:24:45 (ost. akt: 2017-11-16 15:28:07)
Podczas warsztatów w szkole w Zajączkowie

Podczas warsztatów w szkole w Zajączkowie

Autor zdjęcia: SP Zajączkowo

W Szkole Podstawowej w Zajączkowie odbyły się dwudniowe warsztaty w ramach projektu „ Nasze miejsce. Lokalna historia, pamięć i dziedzictwo w edukacji dzieci i młodzieży”.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego i dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra.

Uczniowie klasy IV i V zapoznali się z narzędziami pracy etnografa /etnologa, poznali historyczne, turystyczne i wielokulturowe miejsca, budynki i obiekty w swoich miejscowościach - miejsca historii ziemi lubawskiej oraz zjawisko etnodizajnu. Mogli porozmawiać gwarą lubawską i zobaczyć jak wyglądał strój lubawski. Wcielając się w role etnografów, przeprowadzili wywiady z starszymi osobami i zebrali informacje na temat jak się wtedy bawiono.

Efektem zajęć było przygotowanie albumu dawnych zabaw i zabawek, oraz opracowanie i wykonanie mapy najbliższej okolicy. Na zakończenie tworzyli własne projekty inspirowane strojem lubawskim. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, w czasie których wzbogacili swoją wiedzę z zakresu historii małej Ojczyzny.
SP Zajączkowo
Podczas warsztatów w szkole w Zajączkowie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages