Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Bezpieczny przejazd w Szkole Podstawowej w Zajączkowie

2017-10-08 11:43:01 (ost. akt: 2017-10-08 11:47:27)
Podczas rozmowy pracowników kolei z dziećmi z Zajączkowa

Podczas rozmowy pracowników kolei z dziećmi z Zajączkowa

Autor zdjęcia: SP Zajączkowo

W Szkole Podstawowej w Zajączkowie pojawili się goście — naczelnik Wiesława Pawska, pracownik Polskich Linii Kolejowych w Olsztynie oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei. Przybliżyli cele kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „szlaban na ryzyko!”.

Kampania trwa nieprzerwanie od 2005 roku, natomiast od października 2012 roku została rozszerzona o zagadnienie wypadków związanych z przechodzeniem przez tory w miejscach niedozwolonych.

Nadrzędnym celem kampanii jest kształtowanie zachowań i utrwalanie postaw społecznie pożądanych, podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych. W konsekwencji dążenie do ograniczenia liczby wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych.

W prelekcji udział wzięły dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I-III. Wszystkie dzieci aktywnie brały udział, chętnie zgłaszały się i odpowiadały na pytania. Pani naczelnik była pod wrażeniem wiedzy dzieci na temat kolei. Kampania bezpieczny przejazd była już czwarty raz przedstawiana w szkole w Zajączkowie i widać, że poziom wiedzy i świadomość bezpieczeństwa wzrasta, a to bardzo cieszy.
SP Zajączkowo

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages