Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Posprzątali Wel

2017-09-27 13:40:32 (ost. akt: 2017-09-27 13:48:23)

Autor zdjęcia: nadesłane

W ramach akcji „Pływaj z nami czystymi rzekami” odbył się porządkowy spływ kajakowy rzeką Wel na odcinku Kuligi - Kaczek. Był to ponadto element Ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata 2017 pod hasłem „Nie ma śmieci są surowce”.

Celem spływu – oprócz oczywiście dokładnego wysprzątania śmieci z koryta rzeki Wel – jest także integracja lokalnej społeczności, edukacja ekologiczna i promocja kajakarstwa jako aktywnej formy wypoczynku. Spływ koordynował Marek Połomski. Kajaki udostępniła wypożyczalnia Adama Kopiczyńskiego. Uczestniczyło 10 osób.

— W tym roku rzeki prowadzą wyjątkowo duże wody. W dniu spływu woda co prawda opadła kilka centymetrów poniżej stanu ostrzegawczego, utrzymującego się od kilku dni, niemniej jednak takie stany poziomu w porze jesiennej nie były notowane od lat. Rzeka okazała się względnie czysta. Organizowane systematycznie od kilku lat akcje przynoszą zauważalny efekt. Zebrano kilka worków śmieci.
Organizatorzy dziękują uczestnikom oraz wszystkim jednostkom i osobom wspierającym — mówi Krzysztof Puwalski.

mzal

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages