Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Kościół w Boleszynie zapakowany

2017-08-17 14:03:05 (ost. akt: 2017-08-17 14:12:31)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Niemałe zaskoczenie budzi obecny wygląd drewnianego kościoła w Boleszynie. Zabytkowy obiekt jest hermetycznie opakowany białą folią.

Kościół pw. św. Marcin Biskupa w Boleszynie to zarazem sanktuarium Matki Boskiej Boleszyńskiej. Drewniany kościół pochodzi z XVIII wieku i należy do grupy drewnianych kościołów barokowych na ziemi lubawskiej. Z tego samego okresu pochodzą świątynie z Szwarcenowa, Tylic, Złotowa, Rumiana, Rożentala czy kościół św. Barbary w Lubawie. Większość tych obiektów jest remontowana w ramach dużego programu konserwacji zabytków.

Boleszyński kościół został zapakowany w folie w celu odrobaczania drewna. W przyszłym tygodniu specjalistyczna firma będzie gazować wnętrze sanktuarium w celu usunięcia wszelkich insektów i drewnojadów. Dopiero wtedy rozpoczną się właściwe prace konserwatorskie. Mieszkańcom i przejezdnym pozostaje dziwić się niecodziennym wyglądem "opakowanego" kościoła i czekać na jego odnowione oblicze.

mzal

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages