Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

Wakacyjne przygody w Montowie

2017-07-14 13:52:10 (ost. akt: 2017-07-14 15:04:19)
Dzieci m.in. zwiedzały pałac w Montowie.

Dzieci m.in. zwiedzały pałac w Montowie.

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Przez cały tydzień blisko czterdziestka młodych mieszkańców Montowa i okolicznych wsi brała udział w półkoloniach przygotowanych przez radę sołecką i lokalne Koło Gospodyń Wiejskich. Zaangażowanie mieszkańców w organizację zajęć dla dzieci robi wrażenie.

Siłami mieszkańców wsi Montowo od 13 lat w świetlicy wiejskiej organizowane są półkolonie dla mieszkańców tej liczącej niespełna 500 osób miejscowości. Animatorki, kucharki z KGW i inne osoby zaangażowane w zagospodarowanie czasu wolnego dzieci pracują wolontariacko. Jakość zajęć i dobra atmosfera są na tyle duże, że od lat przyjeżdżają tam dzieci z Grodziczna, Rynku, a nawet Lubawy. W tym roku grupa poza zajęciami plastycznymi czy kulinarnymi była także w parku rozrywki pod Elblągiem. Dzieci zwiedzały również zabudowania folwarczne i pałac w Montowie, po którym przewodnikiem była Urszula Laskowska. Wspomnienia sięgały stosunków pomiędzy polską służbą, a niemieckim zarządcą z czasów wojny, który miał jak najbardziej poprawnie traktować mieszkańców. Podsumowaniem półkolonii w Montowie będzie ognisko dla wszystkich uczestników.

mzal


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages