Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Uczniowie z Boleszyna i Mroczna na wspólnej wycieczce

2017-06-12 16:17:50 (ost. akt: 2017-06-12 16:21:16)
Uczniowie w Auschwitz – Birkenau

Uczniowie w Auschwitz – Birkenau

Autor zdjęcia: SP Boleszyn

Uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej w Boleszynie i Zespołu Szkół w Mrocznie udali się na wspólną wycieczkę „Kraków i okolice” pod opieką nauczycieli : Anny Kamińskiej, Justyny Domżalskiej, Piotra Thimma.

Pierwszego dnia zwiedzali część byłego, nazistowskiego obozu kocentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau. Kolejnym ważnym miejscem było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach, z zabytkowym zespołem klasztornym Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz nowoczesną Bazylikę Bożego Miłosierdzia.

Później udano się do pobliskiego Centrum Jana Pawa II „Nie lękajcie się”.Jest to ośrodek rzymskokatolicki poświęcony życiu i twórczości papieża Jana Pawła II działający w Krakowie wraz z Sanktuarium Jana Pawła II. Tam mieści się płyta z grobu Jana Pawła II oraz relikwie: naznaczona krwią sutanna, w której papież był ubrany podczas zamachu na jego życie oraz relikwiarz wykonany na wzór otwartego Ewangeliarza.

W drugim dniu uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali Kraków z przewodnikiem. Było to Wzgórze Wawelskie wraz z Katedrą Wawelską i grobami królewskimi, dzwon Zygmunta, rynek staromiejski z Kościołem Mariackim. Po wyczerpującym, ale bardzo udanym dniu, wieczorem, w ramach integracji był pobyt w nowoczesnym Parku Wodnym w Krakowie.
Trzeciego dnia w drodze powrotnej zwiedzono Jaskinię Wierzchowską Górną. Wszyscy zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń i nowych znajomości, wrócili do domów. Wspólna wyprawa to przykład dobrej współpracy obydwu szkół i na pewno nie ostatniej.
SP Boleszyn, ZS Mroczno


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages