Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Festyn w Boleszynie

2017-06-09 14:53:05 (ost. akt: 2017-06-09 14:55:35)
Jedna z atrakcji festynu w Boleszynie

Jedna z atrakcji festynu w Boleszynie

Autor zdjęcia: SP Boleszyn

W Boleszynie po raz trzeci zorganizowano Festyn Rodzinny. Organizatorami imprezy byli: Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, miejscowa parafia oraz Szkoła Podstawowa w Boleszynie.

Nagrody, medale i słodkie upominki dla dzieci zostały zakupione z wiejskiego funduszu sołeckiego, natomiast część produktów podarowali Państwo Iwona i Mariusz Wrzosek. Puchary ufundowała Gmina Grodziczno.

Festyn rozpoczął się od wspaniałego koncertu w Kościele Parafialnym. Wystąpili artyści : Ewa Kluza (alt), Róża Frąckiewicz (wokal), Benedykt Frąckiewicz (saksofon) orz dr Tomasz Glanc (organy i pianino), którzy zaprezentowali utwory wielkich kompozytorów m.n. J. S. Bacha i F. Chopina. Zebrani w kościele słuchacze mogli usłyszeć także najpiękniejsze dzieła z gatunku Gospel oraz wyjątkowe perełki muzyczne będące kompozycjami T. Glanca.

Dalszy ciąg odbywał się w szkole i na jej teranie. Najpierw zaprezentowali się uczniowie klas młodszych w utworach o tematyce rodzinnej, a później klas starszych. Po oficjalnym otwarciu trwały zmagania sportowe i wiedzowe, przygotowane tak, aby mogły w nich uczestniczyć całe rodziny. Oprócz tego można było się bezpłatnie posilić pyszną grochówką przygotowaną prze panie z KGW oraz kiełbaską z grilla serwowaną przez panów z rady sołeckiej. Cały czas była też czynna kawiarenka przygotowana przez rodziców.

Z zaproszenia skorzystał również pan wójt Tomasz Szczepański, który wręczał medale i puchary.
Bieg przełajowy o Puchar Wójta Gminy Grodziczno odbył się w trzech kategoriach : szkoła podstawowa ( I miejsce Maciej Byczkowski), gimnazjum (I miejsce Dominik Wrzosek), dorośli ( I miejsce Łukasz Wrzosek). W rywalizacji na torze przeszkód, na czas dla dzieci najlepszy okazał się Piotr Snopkowski, natomiast w biegu rodzinnym najlepszy czas uzyskali : Bartosz i Dima Nowak. Jak zwykle widowiskową konkurencją był rzut wałkiem dla kobiet. Najlepszy wynik 20,10 m uzyskała Justyna Rogozińska. Dużo radości i emocji było podczas konkursu rzutu surowym jajkiem na odległość w parach. Tu po wielu dogrywkach najlepszy wynik uzyskali : Maciej i Bartłomiej Galińscy. Odbył się również konkurs rzutów karnych dla rodzica i dziecka. I miejsce zdobyli Mikołaj i Paweł Manerowscy. Były też konkursy wiedzowe, indywidualne, w dwóch kategoriach : klasy II – III (najlepszy to Piotr Snopkowski), klasy IV – VI (najlepsza Wiktoria Czaplińska). Natomiast w rywalizacji „Co wiem o swoim dziecku? Co wiem o swoim rodzicu?” najlepsze to Maja i Anna Cybulskie.

Samorząd szkolny przygotował kiermasz używanych książek, sprzedano również książki napisane, zilustrowane, oprawione i wydrukowane w szkole przez naszych uczniów. Był to finał projektu realizowanego w ciągu drugiego półrocza ”Jestem twórczy”, w ramach zajęć pozalekcyjnych na kołach zainteresowań. Zgromadzone w ten sposób fundusze przeznaczone będą na dofinansowanie wycieczki dla wszystkich uczniów ze szkoły.
— Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu festynu oraz tym, którzy w nim uczestniczyli. Imprezę mogę uznać, za udaną, cieszę się z tak wspaniałej współpracy wszystkich środowisk w naszej miejscowości – podsumowała pani dyrektor Anna Gużyńska.
SP Boleszyn

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages