Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej w Zajączkowie

2017-06-07 15:36:56 (ost. akt: 2017-06-07 15:39:44)
Podczas festynu w Zajączkowie

Podczas festynu w Zajączkowie

Autor zdjęcia: SP Zajączkowo

Do Szkoły Podstawowej w Zajączkowie 3 czerwca zawitały całe rodziny. Powodem całego zdarzenia był Festyn Rodzinny, którego organizatorami była Rada Rodziców, uczniowie oraz Rada Pedagogiczna.

Okazją do spotkania się całej społeczności szkolnej, ale również społeczności lokalnej był Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Taty. Organizatorzy postanowili połączyć te trzy ważne dni w jeden i spędzić go wspólnie z całymi rodzinami. Pogoda tego dnia była idealna, frekwencja dopisała, dzięki temu uczestnicy mogli miło spędzić czas korzystając z przygotowanych atrakcji.

Wszystkich zgromadzonych gości przywitała Dyrektor Szkoły Urszula Anna Zakreta, a następnie zaprosiła do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów. Przedszkolacy i uczniowie z klas I-III zaprezentowali piosenki, układy taneczne oraz życzenia, które dedykowane były dla mam i tatusiów. Starsi uczniowie z klas IV-VI zaprezentowali z humorem mini playback show, a specjalne jury wybrane z zebranych gości musiało wybrać zwycięzców. Dzieci, które w ciągu roku szkolnego uczęszczały na zajęcia zumby, przedstawiły swój taniec.

Po części artystycznej, uczniowie poczęstowani zostali lodami i soczkami. Dorośli udali się do kawiarenki, gdzie można było zjeść pyszne ciasta, zapiekanki, frytki, wypić kawę lub herbatę. Organizacją kawiarenki zajęli się niezawodni rodzice naszych dzieci, którym bardzo dziękujemy.

Na boisku szkolnym czekali uczniowie z VI klasy, którzy zajęli się zorganizowaniem konkurencji sportowych dla rodzin np. wieszanie prania na czas, sprzątanie piłeczek na czas, najdłuższe skoki, a chętnych nie brakowało. Po przejściu wszystkich konkurencji, wyłonione zostały zwycięskie rodziny, które otrzymały medale i puchary. Przeprowadzone zostały mecze piłki nożnej ojcowie kontra synowie oraz matki kontra córki.

Strażacy z OSP Kuligi i OSP Zajączkowo zaprezentowali swoje pojazdy, przygotowali też zabawy dla dzieci, było też lanie wody na co pozwoliła pogoda, a chętnych nie było końca. W trakcie festynu dzieci mogły skorzystać z malowania twarzy, bawić się wielkimi bańkami mydlanymi, trwała także wielka loteria fantowa z głównymi nagrodami. Środki zebrane
z całego festynu przeznaczone będą na budowę boiska szkolnego.

Festyn połączony był z Festiwalem Wody ponieważ Szkoła Podstawowa w Zajączkowie uczestniczy w międzynarodowym programie Badacz Wody. Został on opracowany przez organizację Global Action Plan w Wielkiej Brytanii (GAP UK). Program jest realizowany wspólnie w jedenastu krajach. Jego misją jest ratowanie zasobów wodnych naszej planety.  Na podsumowanie swoich działań uczniowie klasy szóstej  pod kierunkiem Doroty Nowińskiej przygotowali stoiska z ekologiczną żywnością, eksperymenty z wodą oraz prowadzili zbiórkę na rzecz budowy studni w Sudanie.

Festyn zgromadził większą część społeczności lokalnej, całe rodziny aktywnie i wspólnie spędziły ten czas, który był przeznaczony właśnie dla nich, a tak często nam go brakuje.
SP Zajączkowo


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages