Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

"Tak czy nie dla władzy 2017". Trzy pytania do wójta gminy Grodziczno Tomasza Szczepańskiego

2017-05-22 09:41:02 (ost. akt: 2017-05-22 09:50:22)

Przez cały rok możecie oceniać swoją władzę. Stawiajcie TAK, jeśli samorządowcy dobrze pracują, NIE - jeśli nie realizują obietnic wyborczych. W Gazecie Olsztyńskiej publikujemy krótkie rozmowy z samorządowcami.

Do końca tego roku można brać udział w plebiscycie “Tak czy nie dla władzy 2017”. Zapraszamy do oceniania lokalnych samorządowców: burmistrza, wójtów, starostów, radnych gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Wystarczy wysłać SMS o treści TAK lub NIE z przypisanym numerem polityka na numer 7248. Koszt SMS-a to 2,46 zł brutto. Pełna lista samorządowców na stronie nowe miasto.wm.pl. Co jakiś czas zespół “Gazety Nowomiejskiej” rozmawia z jednym z lokalnych samorządowców. Tym razem zadaliśmy trzy pytania Tomaszowi Szczepańskiemu, wójtowi gminy Grodziczno.

Gmina Grodziczno rozwija sieć drogową. Co jest planowane w tym roku?
— Duża inwestycja to budowa drogi gminnej Boleszyn-Sugajno, która łączy dwa województwa. Ten blisko dwukilometrowy odcinek od wsi do granicy gminy od lat wymagał remontu. Koszt tej budowy to ponad 600 tys. zł. Samorząd partycypuje także w kosztach kluczowej dla mieszkańców drogi wojewódzkiej 538. W tym roku drogowcy zmodernizują bardzo zniszczone odcinki od granicy Kulig z Tylicami do mostu na Welu oraz od Grodziczna do ronda w Katlewie. Dodatkowo w Kuligach powstanie długo wyczekiwany przez mieszkańców chodnik. Teraz w tym miejscu jest bardzo niebezpiecznie. Wystarczy przypomnieć, że kilka lat temu zginęła tam kobieta.

Z jakimi problemami przychodzą mieszkańcy gminy?
— Spraw jest bardzo dużo, zwłaszcza związanych z infrastrukturą. Drogi dojazdowe, przejścia dla pieszych czy przepusty. Staramy się też wspierać najbardziej potrzebujących i długo pozostających bez pracy za pomocą prac interwencyjnych czy porządkowych.

Największe wyzwanie stojące przed gminą Grodziczno?
— Zabiegam o pozyskanie i przygotowanie terenów inwestycyjnych w celu zachęcenia i wsparcia przedsiębiorców do lokowania kapitału na naszym obszarze. Jednak najpoważniejszym wyzwaniem dla mnie i przyszłych samorządowców jest brak oczyszczalni ścieków i kanalizacji. W gminie brakuje skupiska ludności powyżej 2000 mieszkańców, a budowa jest rozproszona, co nie pozwala ubiegać się o dofinansowanie. To dotkliwy brak w infrastrukturze i niedogodność dla mieszkańców.

Dziękuję za rozmowę.

mzal

Oceniaj władzę przez cały rok. Uważasz, że radny, wójt czy burmistrz pracuje dla dobra ogółu? Stawiaj "TAK". Nie realizują swoich obietnic wyborczych? Stawiaj "NIE".

>>> Tak czy nie dla władzy. Rankingi oraz zasady głosowania - KLIKNIJ!

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages