Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Parafialny konkurs w szkole w Zajączkowie

2017-05-20 12:00:00 (ost. akt: 2017-05-18 16:12:34)
Podczas pisania testu wiedzowego

Podczas pisania testu wiedzowego

Autor zdjęcia: SP Zajączkowo

Co roku w Szkole Podstawowej w Zajączkowie organizowany jest konkurs parafialny, w którym biorą udział uczniowie ze szkół podstawowych znajdujących się na terenie parafii Tylice.

W tym roku dotyczył szczególnego wydarzenia, 100- rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Celem konkursu było poznanie przez uczniów orędzia Matki Bożej z Fatimy, historii objawień, roli Anioła, jak i dzieci: Franciszka, Hiacynty i Łucji, kształtowanie kultu maryjnego.

Konkurs obejmował etap szkolny i parafialny, i przebiegał w dwóch kategoriach: muzycznej – wykonanie piosenki  maryjnej i wiedzowej – rozwiązywanie testu.

Soliści z klas I – III  wyłonieni w eliminacjach klasowych śpiewali piosenki maryjne. W tej kategorii pierwsze miejsce ex aequo zajęli Nikodem Dąbrowski - SP w Tylicach i Marcelina Titz - SP w Zajączkowie. Drugie miejsce zajęła Magdalena Jarzembek - SP w Zajączkowie, a trzecie zdobyły Marta Karbowska - SP w Tylicach i Amelia Kłosowska - SP w Zajączkowie.             

Uczniowie klas IV –VI rozwiązywali test  wiedzy poświęcony Fatimie w stulecie objawień. W etapie szkolnym brali udział wszyscy uczniowie klas IV – VI. Do etapu parafialnego zakwalifikowano po trzy osoby z każdej klasy, które uzyskały największą ilość punktów z testu. W etapie parafialnym wzięło udział 18 uczniów. Największą ilość punktów zdobył Piotr Łukaszewski  - SP Zajączkowo, który zajął pierwsze miejsce. Drugie zdobyła Alina Ługiewicz, a trzecie Paulina Kruszczyńska – obie z SP w Tylicach.    
SP Zajączkowo
Podczas pisania testu wiedzowego

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ratio #2249313 | 83.24.*.* 20 maj 2017 21:40

    Którego anioła? Przecież są ich "całe zastępy" ? . Wyrazy współczucia biednym dzieciom, zaś głupotę dorosłym fanatykom-objawiam.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages