Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Dzień św. Floriana w zwiniarskiej parafii

2017-05-09 10:04:35 (ost. akt: 2017-05-09 10:16:39)

Autor zdjęcia: nadesłane

Podczas święta patrona strażaków społeczność parafii w Zwiniarzu miała okazję otworzyć zmodernizowaną świetlicę wiejską w Świniarcu.

Obchody św. Floriana w parafii św. Mikołaja w Zwiniarzu rozpoczęła msza św. o godz. 18 dla OSP z Łążyna, Świniarca, Truszczyn i Zwiniarza. Przed kościołem zgromadzili się strażacy, młodzież z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, poczty sztandarowe oraz goście. Tradycyjnie po przywitaniu ze zgromadzonymi ks. proboszcz Paweł Figurski wraz z ministrantami wprowadził zgromadzonych przy dźwiękach hymnu Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Strażacy modlili się za zmarłych druhów podczas modlitwy wiernych.

Następnie w świetlicy w Świniarcu rozpoczęła się uroczystość św. Floriana. Podczas uroczystości odbyło się wiele konkursów wśród obecnych dzieci, młodzieży i dorosłych. Wiele emocji wzbudziły zawody w zwijaniu węża strażackiego na czas. Pierwsze miejsce wywalczyli druh Marcin Kikul wraz z synem Fabianem. Podczas uroczystości odbyło się poświęcenie nowego sufitu w świetlicy, na który mieszkańcy czekali od 2004 roku.

Przedstawiciele społeczności Świniarca podziękowali w imieniu mieszkańców obecnym gościom za szereg prac i działań na rzecz miejscowości takich jak droga powiatowa Świniarc – Zwiniarz, nowe lampy w kierunku Tuszewa, dwie ściany ogrodzenia na boisku potwierdza dostrzeżenie potrzeb tych najbardziej wysuniętych na wschód miejscowości powiatu nowomiejskiego przez władze samorządowe. W czasie biesiadowania wystąpiła Monika Kliniewska. Przed zakończeniem części oficjalnej goście wpisali się do kolejnej, bo już czwartej kroniki OSP. Podczas uroczystości wręczono także odznaczenia wyróżnionym druhom.

opr. mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages