Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Gminny Konkurs „Czujemy się bezpiecznie” w szkole w Zajączkowie

2017-04-14 10:47:32 (ost. akt: 2017-04-14 10:50:58)
Migawka z gminnego turnieju

Migawka z gminnego turnieju

Autor zdjęcia: SP Zajączkowo

W Szkole Podstawowej w Zajączkowie odbył się VII Gminny Konkurs "Czujemy się bezpiecznie" dla dzieci  6- letnich. Udział w konkursie wzięły trzyosobowe drużyny z pięciu szkół z Gminy Grodziczno: SP Boleszyn, SP Grodziczno,  SP Zajączkowo, SP Mroczno i SP Zwiniarz.

Celem konkursu jest przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, poznanie podstawowych znaków drogowych. Poszerzenie informacji na temat zagrożeń wynikających z kontaktów z obcymi ludźmi, zabaw w niebezpiecznych miejscach. Pokazanie prawidłowych postaw w różnych sytuacjach, wzywanie pomocy, a także integrowanie dzieci z różnych szkół i wdrożenie do zdrowej rywalizacji. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: pielęgniarka Bożena Kamińska, policjant asp. szt. Paweł Cherkowski, strażak OSP Kuligi  Marcin Wiśniewski. Dzieci w trzyosobowych drużynach miały do wykonania osiem zadań między innymi: dopasować nr telefonu i akcesoria strażaka, policjanta i lekarza, rozwiązać zagadki, ułożyć historyjkę obrazkową, udzielić odpowiedzi na pytania, wskazać bezpieczne i niebezpieczne sytuacje, ułożyć z puzzli znak drogowy. Wszystkie dzieci pracowały z wielkim zaangażowanie, wykazały się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa. Konkurs gminny zorganizowała i przeprowadziła Irena Zielińska nauczyciel SP Zajączkowo we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Grodzicznie.

Po podsumowaniu  wyników z wszystkich konkurencji szkoły zajęły następujące wyniki:
I miejsce - SP Grodziczno
II miejsce - SP Mroczno
III miejsce - SP Boleszyn i SP Zajączkowo
IV miejsce - SP Zwiniarz

Wygrana drużyna będzie reprezentować Gminę Grodziczno w XII Powiatowym Turnieju dla dzieci 6-letnich "Czujemy się bezpiecznie", który odbędzie się 21 kwietnia 2016r. w SP nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim. Życzymy powodzenia.

SP Zajączkowo


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages