Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Olga z Nowego Grodziczna podwójną laureatką

2017-04-06 12:16:47 (ost. akt: 2017-04-05 17:30:16)
Olga Górzyńska z Nowego Grodziczna

Olga Górzyńska z Nowego Grodziczna

Autor zdjęcia: Nadesłane

Olga Górzyńska z Nowego Grodziczna jest jedyną w powiecie gimnazjalistką - podwójną laureatką wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Jest uczennicą klasy II b gimnazjum w Zespole Szkół w Nowym Grodzicznie.

Konkursy te są przeprowadzane corocznie przez MEN poprzez swoje kuratoria oświaty. W odróżnieniu od olimpiad dla szkół średnich nie ma w nich etapu ogólnopolskiego – końcowym szczeblem jest etap wojewódzki .
15-letnia Olga została laureatką konkursów z języka polskiego i historii, a jej sukces jest tym większy, że przygniatająca większość uczestników, to uczniowie klas trzecich.

— Nie uczyłam się dużo. Starałam się pracować po pół godziny dziennie, ale robiłam to już od sierpnia ubiegłego roku — mówi Olga. Dodaje, że interesuję się historią i wszystkie książki do nauki oraz czasopisma historyczne ma w swojej domowej bibliotece.

A język polski? — To jakoś samo wyszło. Po prostu czytam dużo i to wystarcza — dodaje
Olga nie jest miłośniczką szkolnych lektur, ma zupełnie innych ulubionych autorów – Ricka Riordana, Agathę Christie, a nawet Moliera. Bardzo obawiała się wyników konkursu z języka polskiego. Przyznaje, że bardzo trudna była dla niej analiza wiersza, ale sobie poradziła.
Ostatnie sukcesy nie były jedyne. W szkole podstawowej Olga Górzyńska była również laureatką konkursów z tych samych przedmiotów. opr ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages