Piątek, 19 lipca 2019. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Badacze Wody ze szkoły w Zajączkowie w akcji

2017-03-26 11:53:36 (ost. akt: 2017-03-26 11:59:59)
Podczas spotkania mówiono o wodzie i jej oszczędzaniu

Podczas spotkania mówiono o wodzie i jej oszczędzaniu

Autor zdjęcia: SP Zajączkowo

Szkoła Podstawowa w Zajączkowie po raz trzeci uczestniczy w międzynarodowym programie Badacz Wody. W poprzednich edycjach znalazła się dwukrotnie w ścisłym finale.

Program został opracowany przez organizację Global Action Plan w Wielkiej Brytanii, a w Polsce koordynatorem programu jest Fundacja GAP Polska.

Wodniacy z programu Badacz Wody wraz z opiekunem Dorotą Nowińską zorganizowali w szkole obchody Światowego Dnia Wody, przygotowując szereg atrakcji. W tym roku dzień ten obchodzony jest pod hasłem „Dlaczego ścieki?”

Zespół przygotował prezentację multimedialną dotyczącą wody pitnej na świecie, w której znalazły się poruszające zdjęcia ludzi (w tym małych dzieci) cierpiących z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Druga część prezentacji poświęcona była ściekom ( jak powstają, jak je ograniczyć i jak ponownie wykorzystać?). Zdobytą wiedzę każda klasa utrwaliła na plakatach, które wykorzystała podczas happeningu.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wodne eksperymenty przygotowane przez zespół Badaczy Wody. Kolejnym punktem programu był konkurs na najciekawsze przebranie za kropelkę wody. Przy dźwiękach muzyki projektanci strojów pokazywali swoje wdzięki na wybiegu. Wszyscy uczniowie biorący udział w pokazie wykazali się niesłychaną pomysłowością, za co zostali nagrodzeni.

Kulminacyjnym punktem był happening propagujący oszczędzanie wody i ograniczenie ścieków. Wszyscy przemaszerowali przez Zajączkowo z transparentami nawołującymi do poszanowania zasobów wodnych. Uczniowie wręczali napotkanym mieszkańcom ulotki informujące, w jaki sposób każdy może oszczędzać wodę.

W tym dniu zakończyliśmy również akcję zbierania makulatury. Zgromadziliśmy 1080 kilogramów tego surowca.
Pomimo tego, iż woda cały czas jest surowcem bardzo cennym, to niszczymy jej zasoby, zanieczyszczając morza, rzeki i jeziora. Ciągle na świecie z powodu braku czystej wody umierają ludzie. Warto o tym pamiętać, odkręcając codziennie kran.
SP Zajączkowo
Podczas spotkania mówiono o wodzie i jej oszczędzaniu

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages