Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Zabawy z książką

2017-03-25 12:00:00 (ost. akt: 2017-03-24 14:24:19)

Autor zdjęcia: ZS w Nowym Grodzicznie

W Zespole Szkół w Nowym Grodzicznie odbyły się warsztaty „Zabawa książką”, które przeprowadziła Lucyna Lewon, pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Mieście Lubawskim.

Zajęcia miały na celu pokazanie, że książki służą nie tylko do czytania, ale są też takie, dzięki którym cała klasa może uczestniczyć we wspólnej zabawie.
Pierwsza z przedstawionych propozycji to „Naciśnij mnie" Hevre Tullet, książka, która szybko stała się międzynarodowym hitem. Interaktywna, kreatywna, edukacyjna – zachęcała dzieci do wspólnej zabawy i nauki. To książka, którą należało przekręcać, a także dmuchać na nią oraz klaskać. Niezwykłe przygody kolorowych kropek rozbudzały wyobraźnię uczestników.

Z książką „Kolory” dzieci odkrywały magię kolorów, natomiast „Książka z dziurą” mogła stać się szkłem powiększającym, przez które dzieci mogły obejrzeć owady, zagrać w koszykówkę zmiętą kartką papieru, przymocować słoniowi trąbę i dorysować wiele śmiesznych rysunków. Nie pozwalała dzieciom siedzieć i patrzeć bezczynnie, wręcz przeciwnie pobudziła bardzo wyobraźnię i kreatywność.

Dla wszystkich uczestników warsztaty okazały się super zabawą, pełną uśmiechu i zaangażowania. Zajęcia przeprowadzono w ramach realizacji projektu „Zaczytana szkoła” oraz promocji i rozwoju czytelnictwa.

opr. mzal


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages