Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Z wizytą u Krzyżaków

2016-12-30 15:05:01 (ost. akt: 2016-12-30 15:38:33)

Autor zdjęcia: UG w Grodzicznie

Klasy trzecie szkoły podstawowej z Zespołu Szkół w Nowym Grodzicznie wraz z wychowawczyniami: panią Teresą Słąwińską i panią Małgorzatą Narwojsz pojechały do Działdowa, aby zwiedzić Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego.

Uczniowie z Nowego Grodziczna wybrali się na spotkanie z twórcami państwowości na terenie ziemi lubawskiej i całych Prus. Grupa była bardzo zadowolona z wizyty w nowoczesnym muzeum. Podczas wycieczki można było poznać wiele elementów życia w Państwie Krzyżackim. Część z nich, jak gotyckie kościoły, zamki, układy pól czy podział dekanatów kościoła katolickiego zachowało się do dziś. Wycieczka wróciła do Nowego Grodziczna w znakomitych humorach.

www.muzeum.dzialdowo.pl: Muzeum oferuje aktywną formę edukacji, poprzez poznawanie przeszłości od jej wielu nieznanych dotąd stron wykorzystując do tego nowoczesne techniki. Na multimedialnych ekranach dotykowych i projekcjach (w tym realizowanych w technice 3D oraz tzw. rzeczywistości rozszerzonej!) prześledzimy dzieje zakonów rycerskich, głównie krzyżackiego od Ziemi Świętej po czasy współczesne, makiety zamków, animacje bitew i machin oblężniczych, technikę i strategię wojen, uzbrojenie ale i tajniki kuchni zamkowej, rzemiosł, życia codziennego mieszkańców zamków i miast. „Wszystko w kontekście oryginalnych zabytków z dziejów Działdowszczyzny i terenów Państwa Krzyżackiego (w tym depozytów z Muzeum w Malborku, Olsztynie, Elblągu, Brodnicy i in.).


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages