Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

Wyróżnienie dla dzielnicowej Martyny Roch-Szkutnik

2016-12-14 18:00:40 (ost. akt: 2016-12-14 15:53:26)
Martyna Roch-Szkutnik (druga z lewej) wśród wyróżnionych

Martyna Roch-Szkutnik (druga z lewej) wśród wyróżnionych

Autor zdjęcia: Policja

„Dzielnicowy - służba ludziom” to temat konferencji, która odbyła się 12 grudnia w auli Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Spotkanie skierowane było do wszystkich osób zainteresowanych pracą dzielnicowych polskiej Policji.

W konferencji głos zabrali m.in. Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko – Mazurski, Insp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie. Podczas spotkania wyróżnienia otrzymało 7 dzielnicowych, wśród nich znalazła się asp. Martyna Roch-Szkutnik dzielnicowa gminy Grodziczno.

Konferencja „Dzielnicowi – służba ludziom”, którą otworzył insp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie inauguruje w województwie warmińsko – mazurskim nowe otwarcie na służbę dzielnicowych w ramach rządowego programu Dzielnicowy bliżej nas”.

„Dzielnicowy bliżej nas” to nowy program, który kilka miesięcy temu został zaprezentowany w MSWiA. Zakłada wzmocnienie roli dzielnicowego i wyjście policjantów zza biurek, a także zwiększenie liczby dzielnicowych. Ideą tego programu jest to, aby policja była bliżej obywatela, by miała lepsze rozeznanie na temat zagrożeń. Według programu dzielnicowy musi być osobą znaną mieszkańcom i dobrze postrzeganą. Program przewiduje także nowe formuły szkolenia dla dzielnicowych, które kładą nacisk na kształcenie takich umiejętności jak komunikatywność, nawiązywanie relacji, czy cierpliwość i odporność na stres.

W programie ujęto także nowe narzędzia komunikacji społecznej, które mają ułatwić kontakt obywateli ze swoimi dzielnicowymi. Ważnym elementem tego programu jest również przywracanie rangi dzielnicowym.

W konferencji udział wzięli Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko – Mazurski, Sławomir Sadowski Wice Wojewoda Warmińsko – Mazurski, mł. insp. Arkadiusz Kopczyński Z Biura Prewencji KGP, podkom. Dawid Marciniak z Biura Prasowego KGP, przedstawiciele Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz funkcjonariusze garnizonu warmińsko – mazurskiego.

Praca dzielnicowego wymaga szczególnych umiejętności - nie tylko zawodowych, ale i interpersonalnych. W służbie ludziom i tak blisko ludzi nie ma miejsca na brak wrażliwości i zrozumienia czy obojętność. Dlatego insp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie podziękował wyróżniającym się w pracy dzielnicowym za to wszystko, co na co dzień kryje się za kilometrami przebytych dróg, dziesiątkami drzwi, do których Pani puka, setkami odbytych rozmów, spotkań i wypełnionych formularzy czyli za sumienną służbę, wiedzę, umiejętności, cierpliwość i siłę, dzięki którym wszyscy możemy czuć się bezpieczni w miejscu, które jest dla nas najważniejsze – w domu i jego najbliższym otoczeniu.

Wśród wyróźnionych znalazła się: asp. Martyna Roch – Szkutnik- dzielnicowa gminy Grodziczno. Martyna jako jedyna kobieta znalazła się w gronie 7 zasłużonych dzielnicowych z naszego garnizonu. Służbę w Policji pełni od 2006 roku, a od października 2010 roku pracuje jako dzelnicowa rejonu gminy Grodziczno.

Wszyscy dzielnicowi wiedzą, że są policjantem pierwszego kontaktu, który zna najlepiej problemy i bolączki, społeczeństwa. Właściwa reakcja na czasem bardzo trudne sprawy jest potem nagradzana zadowoleniem mieszkańców. Zawsze służy pomocą chociażby poprzez informowanie o możliwościach rozwiązania ich problemów, wskazuje instytucje, które należy w to również zaangażować.

KPP Nowe Miasto

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gmina #2135519 | 94.254.*.* 14 gru 2016 20:27

  Brawo Pani Martyno :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mieszkanka grodziczna #2135431 | 178.213.*.* 14 gru 2016 19:20

  Fajna, kompetentna babka :-) Miła, uczynna i przede wszystkim ma świetny kontakt z drugim człowiekiem. Nie wywyzsza sie jak niektórzy w policji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages