środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Spotkanie wolontariuszy w Nowym Grodzicznie

2016-12-13 10:37:53 (ost. akt: 2016-12-13 10:45:39)

Autor zdjęcia: Archiwum Zespołu Szkół w nowym Grodzicznie

Zespół Szkół w Nowym Grodzicznie obchodził Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Zespole Szkół w Nowym Grodzicznie, uczniom zostały wręczone przez Dyrektor Urszulę Ewertowską „Dzienniczki Wolontariusza”. W bieżącym roku szkolnym do Szkolnego Klubu Wolontariatu zgłosiło się łącznie 42 uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Wolontariusze w przygotowanym harmonogramie działań zadeklarowali wiele zadań, które są absorbujące i wymagają poświęcenia. Jak sami mówią: „razem możemy zrobić wiele” i wspólnie stopniowo realizują te zaplanowane działania, a należy tu wymienić m.in. spotkania z osobami w podeszłym wieku i chorymi, których wolontariusze odwiedzają w ich domach.

Szkolni wolontariusze uczestniczą też w warsztatach Terapii Zajęciowej z mieszkańcami DPS w Nowym Grodzicznie. Na terenie szkoły organizują pomoc koleżeńską w nauce, włączają się w akcje charytatywne o zasięgu ogólnopolskim i regionalnym. Każde wykonane zadanie zapisują właśnie w swoich dzienniczkach a koordynatorzy Szkolnego Klubu Wolontariatu ks. Przemysław Syrkowski i Anna Wielgoszyńska potwierdzają wykonaną pracę. Wolontariusz pomaga bezinteresownie, nie otrzymuje wynagrodzenia, poświęca swój czas dla innych. Dzięki temu już w młodym wieku zdobywa doświadczenie zawodowe, zajmuje się nowymi i ciekawymi rzeczami. Praca w wolontariacie daje przede wszystkim satysfakcję i uczy wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages