Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Jesienne remonty dróg w gminie Grodziczno

2016-11-30 10:17:28 (ost. akt: 2016-11-30 14:11:25)

Autor zdjęcia: UG w Grodzicznie

Zakończono przebudowę dróg łączących wieś Rynek (powiat nowomiejski) z Kiełpinami (powiat działdowski) oraz z Boleszyna do Kowalik. Dla mieszkańców to duże udogodnienie.

Otwarto drogę gminną Rynek- Kiełpiny, której budowa trwała od września tego roku. Przedsięwzięcie realizowane było w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Łączny koszt budowy wyniósł 818.634,03 zł. Z czego dofinansowanie wyniosło około 60%. W ramach inwestycji powstał nowy dywanik asfaltowy o długości 1,6 km i szerokości 5 m. Wykonawcą robót wybranym w przetargu nieograniczonym została firma STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa.

Droga przysłuży się szczególnie mieszkańcom Trzcina i Rynku, którzy korzystają z usług w Lidzbarku. Szczególnie ważna jest dla mieszkańców Rynku, którzy przypisaniu są do parafii w Kiełpinach. Dotychczasowy dojazd przez drogę wojewódzką nr 541 wynosił 4,5 kilometra. Trzeba teraz poczekać na inicjatywę gminy Lidzbark, która zawiaduje dalszą, szutrową częścią drogi.

Drugą wyremontowaną trasą jest odcinek z Boleszyna do Kowalik. Wyremontowana droga, na której leżał ponad czterdziestoletni asfalt, doczekała się nowej nawierzchni na odcinku 1,4 km. Wartość inwestycji wyniosła 926 397,45 zł, a dofinansowanie PROW 589 466,00 zł.

mzal


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages