Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Uroczystości niepodległościowe w Grodzicznie

2016-11-14 13:48:37 (ost. akt: 2016-11-14 15:18:46)

Autor zdjęcia: UG Grodziczno

Podczas Narodowego Dnia Niepodległości w gminie Grodziczno przygotowano spotkanie z historią regionu i odprawiono mszę świętą.

Narodowe Święto Niepodległości obchodzono również w gminie Grodziczno. Uroczystości rozpoczęła akademia przygotowania przez uczniów z Zespołu Szkół w Grodzicznie. Następnie mszę świętą za ojczyznę poprowadził ks. Henryk Rychert, proboszcz miejscowej parafii. Urozmaiciła ją Parafialno – Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta, działająca pod batutą kapelmistrza Jarosława Titza. Tuż po niej głośno oklaskiwany koncert dał chór Cantamus z Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim, który prowadzi Iwona Mrozińska. Następnie zgromadzeni goście złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomniku ofiar II wojny światowej. Kolejnym punktem był poczęstunek w Świetlicy Wiejskiej w Montowie, przygotowany przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Montowie, a następnie wykład na temat Żołnierzy Wyklętych Pani Ewy Rzeszutko.

Zadanie pt. „Narodowe Święto Niepodległości – 11 listopad” zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

UG Grodziczno

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages